Android oyunları PC’de oynamak için kullanılan programlara Android Emülatör denir. Emülatörleri, android oyun ve uygulama geliştiren kişiler oyunlarını test etmek için kullanabileceği gibi oyun severler oyun ve uygulamaları daha büyük ekranda klavye ve mouse kullanarak oynamak için kullanabilirler. Bizde bu yazımızda sizler için en iyi 6 emülatör programını listeledik.

GameLoop

gameloop

Eğer amacınız Android oyunları pc de oynamak ise önereceğimiz ilk emülatör GameLoop’tur. Bu program Call of Duty resmi emülatör programıdır. Bu emülatör sadece oyunlar için geliştirilmiştir. Yani android uygulamaları kullanamazsınız.

GameLoop’u kullanarak yüksek gereksinime sahip Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile, Fortnite, Grand Theft Auto V ve Garena Free Fire gibi oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Amacınız eğer büyük oyunları PC’de sorunsuz olarak oynamaksa, GameLoop sizi yeterince tatmin edecektir.

GameLoop indirmek için tıklayın.

Remix OS Player

remix os player

Remix OS, Android’in PC donanımında çalışmasına izin veren açık kaynaklı bir proje olan Android-x86‘dan türetilmiştir. Android oyun ve uygulamaları PC’de ücretsiz şekilde oynamak isteyenler için önerebileceğimiz en iyi emülatörlerden biridir. En yeni Android Studio teknolojisi ile Remix OS Player, kullanıcıların aynı anda birden fazla oyun oynamasına olanak tanır. Oyun oynamaya ek olarak, Snapchat, Facebook gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz. Geliştiriciler, PC’de Android oyunlarını ve uygulamalarını test etmek için kullanabilirler. Yüksek performans sunan bu Android Emülatör için, Windows 10 kullanıcı deneyimi için en sorunsuz Android Emulator diyebiliriz.

Remis OS Player indir

BlueStacks

bluestacks

Android oyunları ve uygulamaları bilgisayarda oynamak  ve kullanmak denince akla ilk gelen program BlueStacks’dir. Şimdi BlueStacks 2 versiyonu da çıkan program daha işlevsel özelliklere sahip. Çoklu uygulama ile aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabiliyor ve bulunduğunuz konumu değiştirebiliyorsunuz. BlueStacks tamamen ücretsiz olması ve stabil çalışmasıyla listemizde yerini alıyor.

Bluestacks indirmek için tıklayın.

MemuPlay

memuplay

Android oyunları bilgisayarda oynamak için kullanılan bir diğer popüler emülatör Memuplay. En güçlü Android Emülatörü olarak kendini lanse eden MemuPlay, oyun severleri memnun edecek performans ve grafikler sunuyor.

Dünya genelinde 100 milyondan fazla indirilen MemuPlay, CNET ve Digital Trends sitelerinden de 5 yıldız almaya hak kazandı.

MemuPlay indir

Nox

nox

Listemizde kendine yer bulan diğer bir emülatör ise Nox. Nox Bluestacks’a benziyor. Nox’un artı yönleri ise oyun konsollarını desteklemesi. Yani bilgisayarınıza oyun kolu bağlayarak oyunları oynayabilirsiniz.

Nox indirmek için tıklayın.

Andy

andy

Oldukça performanslı çalışan Andy emülatör ücretsiz. İşleyiş olarak çoğu kişi tarafından bilinen BlueStacks’a benziyor. Andy’nin en önemli özelliklerinden biri root edilebilmesi. Andy ile android oyun ve uygulamaları bilgisayarınızdan çalıştırabilirsiniz.

Andy indirmek için tıklayın.

Paylaş

61 yorum

  1. ben eskiden bluestacks kullanıyordum motor hatası vermeye başladı 40 kere denedim ama olmadı arkadaşım hala kullanıyor şaşıp kalıyorum noxu youtube da görüp indirmiştim cidden bluestacks den daha iyi dili türkçe olmasa bile ayarlardan türkçeyi seçip gerçekten türkçe olarak kullanabiliyorsunuz tüm uygulamaları indiriyor bir süre sonra oda motor hatası vermeye başladı hala favori seçimim nox sadece çalışmadığı için üzülüyorum :(….. tamindir sitesinden diğer simülatörleri indirmeyi denedim açmadı bu siteyi buldum inş bu siteden yükleyince açılır VE CİDDEN TEK TAVSİYEM NOX APP PLAYER

  2. Ben bluestacks ı yükledim ama oyunlar açılmadı nox player yükledim ondada benim istediğim oyunlar yüklenmedi lütfen yardım.

    • BlueStacks güzel fakat benim istediğim oyunlarda kontrol kısmını vermedi ama gene de güzel nox u denemedim şimdi deniycem yorumlardan merak ettim

Yorumdan çık