Apple, resmi internet sitesinde iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri için ücretsiz hoparlör (ahize) değiştirme programı başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamada iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin küçük bir kısmında karşı tarafa ses gitmeme veya karşı tarafın sesini duymama sorunları olduğu için bu programın başlatıldığı belirtti.

Apple internet sitesinde yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro cihazlarının çok küçük bir yüzdesinin alıcı modülünde arızalanabilecek bir bileşen nedeniyle ses sorunları yaşayabileceğini belirledi. Etkilenen cihazlar Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretildi. iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuz arama yaptığınızda veya aldığınızda alıcıdan ses çıkarmıyorsa servis için uygun olabilir.” Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretilen cihazlarda bu sorunun yaşandığı belirtildi.

Bununla birlikte iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max modelleri bu programın kapsamına alınmadı.

Eğer arama yaptığınızda veya gelen aramalarda karşı tarafın sesini duymama gibi bir sorun yaşıyorsanız, Yetkili Apple Teknik servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ahize Sesi Sorunu ve Çözümü

Apple ayrıca, eğer telefon ekranınızda büyük hasarlar varsa ve bu ahizeyi değiştirmeye engel oluyorsa, öncelikle ekran onarımı yapmanız gerektiğini belirtiyor. Program, ünitenin ilk perakende satışından sonraki 2 yıl boyunca etkilenen iPhone 12 veya iPhone 12 Pro cihazlarını kapsıyor.

Kaynak

Paylaş

Yorumdan çık