Apple resmi websitesi üzerinden yaptığı duyuruda, ekran dokunmatiğinde sorun yaşayan iPhone 11’ler için ücretsiz onarım programı başlattığını duyurdu. Kasım 2019 ile Mayıs 2020 arasında üretilen iPhone 11’lerde bu sorunun yaşandığı belirtildi.

Apple, Kasım 2019 ile Mayıs 2020 arasında üretilen iPhone 11’lerin bazılarında dokunma sorunları olduğunu açıkladı. Bu sorunlu olan cihazların ekranlarının küçük bir kısmında dokunmatik algılamada sorunlar yaşanıyor. Gelen bildirimler üzerine Apple, bu cihazlar için ücretsiz onarım sunacağını açıkladı.

Apple’ın ilgili sayfasında (buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz), kutucuğa cihazınızın seri numarasını yazarak, ücretsiz onarımdan yararlanıp yararlanamayacağını öğrenebilirsiniz. Ücretsiz ekran onarımından yararlanma imkanınız bulunuyorsa, Apple Store’lerden randevu alabilir veya ücretsiz onarım için bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı ile iletişime geçebilir. Ayrıca kargo yoluyla cihazınızı Apple servisine gönderebilirsiniz.

Eğer Apple’ın yapmış olduğu bu duyurudan önce, iPhone 11 cihazınızın ekranında dokunma sorunları yaşadıysanız ve bunu ücretli olarak Apple Yetkili Servisinde onardıysanız, para iadesi almak için yine Apple ile iletişime geçebilirsiniz.

Cihazınızın seri numarasını öğrenmek için Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyebilirsiniz.

Telefonunuzu servise götürmeden önce yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

Paylaş

Yorumdan çık