Ülkemizde birçok siteye erişim engeli uygulanmaktadır. Bu tür sitelere girmek için VPN kullanılması gerekmektedir. Bununla birlikte Türkiye’de yaşanan bazı durumlarda Twitter, Youtube, Instagram gibi sosyal medya platformlarına erişim engelli getirilmektedir. Bu tür durumlarda yine VPN kullanarak bu sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu yazımızda Android kullanıcıları için en iyi VPN uygulamalarını tanıtacağız.

En iyi VPN uygulamalarına geçmeden önce VPN’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını kısaca anlatalım. VPN uygulamaları en basit tanımıyla sizin internetteki konumunuzu değiştirir ve en hızlı internet ağı üzerinden bağlantı kurmanızı sağlar. Örneğin VPN ile IP adresiniz Almanya olarak gözükür ve Almanya’da sitelere giriş yasağı olmadığı için yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. VPN uygulamaları, IP adresinizi değiştirdiği için size ekstra bir gizlilik de sunmaktadır. Şimdi gelin en iyi android vpn uygulamaları listemize geçelim.

İlginizi Çekebilir: iPhone İçin En İyi 10 VPN Uygulaması

1. Secure VPN

Secure VPN, ücretsiz vpn arayanlar için önereceğimiz ilk uygulamadır. Ücretsiz hizmet sunan Secure VPN’nin oldukça hızlı olduğunu biz de yaptığımız denemelerde tecrübe ettik. Uygulamanın en güzel yanlarından biri hiçbir konfigrasyona gerek duymaması ve sadece tek tuşlama ile vpn hizmetinden yararlanmayı sağlamasıdır.

secure vpn

Secure VPN, internet bağlantınızı şifreler, böylece üçüncü taraflar çevrimiçi etkinliğinizi izleyemez. Bu da onu tipik bir proxy’den daha güvenli hale getirir, özellikle halka açık ücretsiz Wi-Fi kullanırken İnternet’inizin güvenliğini sağlar.

Secure VPN indir

2. ExpressVPN

express vpn

ExpressVPN şu anda piyasadaki en iyi Android VPN uygulamalarının başında gelmektedir. Dünya genelinde 160 konumdaki 3000 VPN sunucusuyla alanında sağladığı en yüksek hızla birlikte, bu uygulama Android cihazınızdan güvenli ve hızlı bir şekilde dünyanın herhangi bir yerindeki bir internet sitesine erişmenizi garanti ediyor. ExpressVPN’in 7 günlük deneme süresi bulunmaktadır.

Express VPN indir

3. NordVPN

Panama merkezli olan NordPVN, Panama’nın veri saklama yasaları olmadığı için veri gizliliği ve içeriğe erişim konusunda en iyi VPN hizmetini sağlamaktadır. Tam kapsamlı çevrimiçi gizlilik sağlayan NordVPN, askeri seviyede şifreleme yapmaktadır. NordVPN, 60 ülkede bulunan 5000’den fazla sunucusuyla yüksek hızlı ve sınırsız bant genişliği ile özgür bir internet deneyimi sağlamaktadır. NordVPN’in android uygulamasının yanı sıra iOS, Windows, Mac, Linux ve Android TV’de de çalışmaktadır. Tek bir NordVPN hesabını 6 cihaza kadar kullanabilirsiniz.

nordVPN

Nord VPN indir

4. Turbo VPN – Unlimited Free VPN

Turbo VPN, Google Play Store’de en fazla indirilen VPN uygulamalarından biri. Uygulama özellikle hızlı internet bağlantısıyla dikkat çekiyor. %100 ücretsiz olan Turbo VPN, yasaklı sitelere girmek, WiFi bağlantısını güvenli hale getirmek ve gizlilik için tercih edebileceğiniz oldukça hızlı bir VPN uygulamasıdır.

turbo vpn

Turbo VPN güvenlik duvarlarını, okul wifi bağlantısı ve okul bilgisayarlarını, sanki okulun ücretsiz VPN bağlantısıymış gibi kullanmanızı sağlar. Uygulama WiFi, 5G, LTE, 4G, 3G ve tüm mobil veri taşıyıcıları ile çalışır.

Turbo VPN indir

5. Hotspot Shield VPN

hotspot vpn android

Bilgisayar programından tanıdığımız Hotspot’un ücretsiz android vpn uygulaması. Uygulamanın hem ücretsiz hem de ücretli versiyonu bulunmaktadır. Yasaklı sitelere girmek için tercih edebileceğiniz uygulama ücretsiz ve sınırsız VPN hizmeti sunmaktadır. Diğer VPN uygulamaları gibi Hotspot’ta en hızlı VPN olduğunu iddia etmektedir.

Hotspot VPN indir

6. Opera VPN

opera vpn

Opera VPN aslında Opera internet tarayıcısının kendisidir. Opera internet tarayıcısı dahili olarak VPN özelliği sunmaktadır. Diğer VPN uygulamalarının aksine Opera tamamen ücretsiz VPN hizmeti sunmaktadır. Hız olarak VPN uygulamaları kadar yüksek performans sunma da, kullanım kolaylığı ve ücretsiz olması nedeniyle en iyi vpn listemizde kendisine yer verdik.

Opera tarayıcı indir

Paylaş

Yorumdan çık