Zoom hesap silme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Covid-19 pandemisi sonrası video konferans programlarına olan ilgi sonucu Zoom uygulamasının popülaritesi de arttı. Ancak Zoom’un ortaya çıkan güvenlik açıkları birçok kişiyi zoom alternatifi programlara yönlendirdi. Sizde bazı sebeplerden dolayı Zoom kullanmayı bıraktıysanız, Zoom hesabını kapatabilirsiniz.

Zoom hesap silme işlemini, PC, Mac, iPhone / Android telefon ve diğer mobil cihazlar için anlatacağız. Şuan video konferans konusunda en iyi özelliklere sahip olan Zoom programını bir kereliğine kullanıp sonra silmek istemiş olabilirsiniz. Veya Zoom’un uçtan uca şifreleme yapmadığı ortaya çıkınca Zoom kullanmayı bırakıp farklı alternatiflere yönelmiş olabilirsiniz. Veya başka bir sebeple zoom hesabını silmek isteyebilirsiniz.

Eğer ücretsiz bir zoom hesabınız varsa, hesabınızı dilediğiniz zaman silebilirsiniz. Eğer ücretli bir üyelik aldıysanız, zoom hesabını silebilmek için öncelikle bu ücretli üyeliğinizi durdurmanız gerekmektedir. Ücretli aboneliğinizi durdurduktan sonra aşağıdaki gibi zoom hesap kapatma işlemine geçebilirsiniz.

Zoom Hesap Silme

  • Yandaki linke tıklayarak zoom hesap sayfasına gidin.
  • Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek oturum açın.
  • Sayfanın alt kısmında yer alan Terminate my account (Hesabımı feshet) bağlantısına tıklayın.

zoom hesap silme terminate my account

  • Açılan onay penceresinde YES seçeneğini seçin.

zoom hesap silme onay

  • Zoom ana sayfasına yönlendirilecek ve hesabınızın silindiğine dair bir mesaj (Terminate your account success.) göreceksiniz.

zoom hesap silme islemi tamamlandi

Zoom’un iOS ve Android uygulaması içinde zoom hesabı silme seçeneği yoktur. Bundan dolayı mobilde zoom hesap silme işlemini telefonun internet tarayıcısından yapmanız gerekmektedir. Yukarıdaki işlemleri telefonun internet tarayıcısından yaparak zoom hesap silme işlemini yapabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık