Ana sayfa BLOG Zoom Cloud Meeting Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zoom Cloud Meeting Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

2

Corona Virüs ile birlikte video konferans programları daha fazla kullanılmaya başlandı. Bunlardan biri de Zoom Cloud Meeting programı oldu. Öğretmenler Zoom uygulaması ile öğrencilere online olarak ders vermeye başladı. Peki ingilizce olan Zoom dili nasıl Türkçe yapılır? Zoom dil değiştirme işlemini resimli olarak anlatacağız.

Zoom uygulamasının hem masaüstü hem de mobil uygulamaları bulunuyor. Varsayılan olarak İngilizce olan Zoom arayüzünün dilini ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz. Birçok kişi zoom dil değiştirme ve zoom Türkçe yapma gibi sorular sormaktadır. Zoom programı bilgisayarlar için dil değiştirme imkanı sunmaktadır.

Zoom Dil Değiştirme

  • Öncelikle zoom programını bilgisayarınıza indirin ve kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın.
  • Bilgisayarın sağ alt köşesinde yer alan simgeye tıklayın ve zoom simgesine sağ tıklayın.
  • Açılan menüden Switch Languages seçeneğini üzerine gelin.
  • Yandaki menüden dil seçiminizi yapabilirsiniz.

zoom dil degistirme

  • Dili seçtiğiniz zaman Zoom programının dili otomatik olarak değişecektir.

Maalesef Zoom’un şuan Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Program, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Çince, Japonca, Korece ve Rusça dil seçeneklerine sahip. Ancak Zoom Türkiye’de de yoğun bir şekilde kullanılmaya başladığı için yakın zamanda Türkçe dil seçeneğinin de geleceğini tahmin ediyoruz.

Android ve iOS cihazlarda ise Zoom’un dili varsayılan işletim sistemi dili tarafından belirlenir. Yani ayarlar kısmında dil seçeneği yoktur. Fakat burada da Türkçe işletim sisteminde varsayılan olarak İngilizce gözükecektir. Uygulamaya yeni güncellemeler ile Türkçe dil seçeneğinin gelmesini bekliyoruz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın