Zoom dil değiştirme nasıl yapılır? Zoom dil değiştirme işlemini resimli olarak anlatacağız. İngilizce olan Zoom arayüzünün dilini artık ayarlar kısmından Türkçe olarak değiştirebilirsiniz. Birçok kişi zoom dil değiştirme ve zoom Türkçe yapma gibi sorular sormaktadır. Zoom 5.8.6 sürümü itibariyle Türkçe dil desteğine kavuştu. Gelin şimdi Zoom’u Türkçe yapmayı anlatalım.

Zoom uygulamasının hem masaüstü hem de Andoid ve iOS mobil uygulamaları bulunuyor. Varsayılan olarak İngilizce dilinde gelen Zoom uygulamasını Bilgisayar’dan yapacağınız bir ayar ile Türkçe‘ye çevirebilirsiniz. Android ve iPhone‘da zoom’u Türkçe yapmak için yapmanız gereken tek şey uygulamanızı güncellemek ve işletim sisteminizin dilini Türkçe olarak ayarlamak. Gelin şimdi zoom dil değiştirme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Zoom Dil Değiştirme

  • Zoom 5.8.6 sürümüyle birlikte Türkçe dil desteğine kavuştu. Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız, bilgisayarınızdan kaldırın ve güncel Zoom programını bilgisayarınıza indirin.
  • Bilgisayarın sağ alt köşesinde yer alan simgeye tıklayın ve zoom simgesine sağ tıklayın.
  • Açılan menüden Dili Değiştir (Switch Languages) seçeneğini üzerine gelin.
  • Açılan menüden Türkçe‘yi seçebilirsiniz.zoom turkce yapma
  • Dili seçtiğiniz zaman Zoom programının dili otomatik olarak değişecektir.

Telefonda Zoom Dil Değiştirme

Zoom’un dilini sadece bilgisayar üzerinden değiştirebilirsiniz. Zoom’un Android ve iOS uygulamasında Ayarlar kısmında dil seçeneği yoktur. Android ve iOS cihazlarda Zoom’un dili, telefonunuzun işletim sistemi dili tarafından belirlenir. Eğer telefonun dili Türkçe ise Zoom’un dili de Türkçe olacaktır. Uygulamanın güncel sürümünde Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantılardan Zoom’un güncel Türkçe sürümlerini indirebilirsiniz.

Android için Zoom indir
iOS için Zoom indir.

Paylaş

2 yorum

Yorumdan çık