Ziraat Mobil bankacılık uygulamasında, hesaba para yatınca bildirim almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gelişmiş bir bankacılık uygulaması olan Ziraat Mobil, hesaba para gelince, maaş ödemesi aldığınızda ve kurum ödemesi yapıldığında, anlık bildirim, sms mesaj ve e-posta ile bilgilendirme yapabilmektedir.

Akıllı telefonlar gelişmiş uygulamalar ile hayatı birçok yönüyle kolaylaştırmaktadır. Bu uygulamalardan biri de bankacılık uygulamalarıdır. Bankacılık uygulamaları ile para transferi, fatura ödemesi, yatırım işlemleri gibi birçok işlem, şubeye gitmeden telefon üzerinden basit bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca gelişmiş bildirim özellikleri sayesinde hesabınıza para transferi yapıldığında, anlık bildirim alabilir, sms mesaj gelmesi veya e-posta ile bilgilendirme alabilirsiniz. Bu yazımızda, Ziraat bankası mobil uygulamasında, hesaba para geldiğinde bildirim alma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Ayrıca ziraat mobil bildirim gelmiyor diyenlerin sorununu da çözmüş olacağız.

Ziraat Mobil Hesaba Para Yatınca Bildirim Alma

 • Ziraat Mobil uygulamasını açın ve bilgilerinizle giriş yapın.
 • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan menü simgesine dokunun.
 • Profil ve Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Bilgilendirme Ayarlarım seçeneğini seçin.
 • Bilgilendirme Tercihlerim seçeneğini seçin.

ziraat mobil bilgilendirme tercihleri

 • Açılan uyarı penceresinde İstiyorum seçeneğini seçerek bildirim alma seçeneklerini aktif hale getirin.
 • Para Transferi seçeneğini seçin ve açılan ekranda Anlık Bildirim seçeneğini aktif hale getirin. Böylece hesabınıza para yatırıldığında, ziraat mobil uygulaması, hesabınıza para geldiğine dair bildirim gönderecektir. Yine aynı sayfada yer alan SMS Bildirim ve E-Posta bildirim seçeneklerini de seçerek bu yollarla da bildirim alabilirsiniz. Ancak Anlık bildirim ve SMS bildirim aynı anda seçilememektedir. İkisinden birini tercih etmeniz gerekmektedir.

ziraat mobil para yatinca bildirim alma

Anlık Bildirim özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman, minimum tutar ve maksimum tutar belirleyebilirsiniz. Örneğin 100 TL minimum tutar yaparsanız, hesabınıza 100 TL ve üzeri para geldiği zaman bildirim alırsınız.

Para Transferi sayfasında yer alan Maaş Ödemesi ve Kurum Ödemesi menülerinden yine aynı şekilde bildirimleri açarak, maaş ödemesi veya kurum ödemesi hesabınıza yattığı zaman anlık bildirim alabilir, sms veya e-posta bildirimi alabilirsiniz.

Ziraat mobil bankacılık uygulamasında bildirimleri açma işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Yukarıdaki adımları yaptığınız halde hesabınıza para yattığında bildirim almıyorsanız, bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Paylaş

5 yorum

 1. Merhaba 2 telefonum var mobil bankacılığı kullanıyorum ikiside sistemde kayıtlı sorum su bu iki telefonumada para giriş çıkışlarında bildirim gelirmi yoksa son giriş yaptığım sisteme kayıtlı numarama,mi gelir teşekkür ederim

 2. BU AYARLARIN HİÇBİRİ YOK ADIM ADIM GİDİYORUM BİLGİLENDİRME AYARLARIM VAR TIKLIYORUM AMA BİLGİLENDİRME TERCİHLERİM YOK OYLE BİR SECENEK YOK YANİ BOMBOŞ BİR SAYFAYA DENK GELİYORUM NEDEN OLABİLİR ACABA ?

  • Osman Çokgezer on

   Bilgilendirme Tercihleri ekranında en üstte yer alan Giriş Yapmadan Bildirim Almak İstiyorum seçeneğini aktifleştirin öncelikle. Ayrıca telefonunuzda Ayarlar > Bildirimler > Ziraat yolunu izleyin ve bildirimlerin açık olduğunu kontrol edin.

Yorumdan çık