YouTube bugün yaptığı açıklamada, YouTube Müzik uygulamasının ücretsiz versiyonunda arka planda oynatma özelliğini etkinleştireceğini duyurdu. Bu özellik ilk olarak 3 Kasım‘dan itibaren Kanada’da kullanıma sunulacak. Yakın zamanda bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Gelin haberin detaylarına bakalım.

Dünyanın en popüler video platformu olan YouTube, YouTube Music ile Spotify gibi müzik platformlarına kafa tutuyor. Ancak uygulamanın ücretli versiyonu olan Youtube Music Premium‘da yer alan özelliklerin ücretsiz versiyonda yer almaması kullanıcıları üzüyor. Bildiğiniz gibi YouTube Müzik uygulaması şu anda yalnızca YouTube Premium üyeleri için arka planda oynatmaya izin veriyor. Ödeme yapan bir müşteri değilseniz, uygulamayı küçültemezsiniz. Uygulamayı küçültür veya başka bir uygulamaya geçerseniz veya ekranınızı kapatırsanız oynatma durmaktadır.

Youtube bugün resmi blogundan yaptığı açıklamada Youtube Music’in ücretsiz versiyonunun da arka planda oynatma desteğini sunacağını duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, ödeme yapmasalar bile YouTube Müzik uygulamasını diğer herhangi bir müzik uygulamasında olduğu gibi arka planda kullanabilecekler. Ayrıca radyo istasyonları özelliğine erişebilecek ve çalma listeleri oluşturabilecekler. Bununla beraber herhangi bir şarkı yüklediyseniz, istediğiniz zaman çalabileceksiniz.

youtube music arka planda cama

Tabi şunu unutmamak lazım ücretsiz versiyonda reklamlar çıkmaktadır. Bu nedenle müzik dinlerken araya reklam girmesinden hoşlanmıyorsanız Premium plan almanız gerekmektedir.

Kaynak

Paylaş

Yorumdan çık