Youtube, Android kullanıcıları için gizli mod özelliği sunmaktadır. Gizli Mod’u aktifleştirdiğiniz zaman, izleme geçmişiniz ve arama geçmişiniz kayıt altına alınmaz ve önbellekleme işlemi yapılmaz. Bu yazımızda gizli modu nasıl aktifleştireceğinizi ve gizli modun özelliklerini anlatacağız.

Android kullanıcıları Youtube uygulamasını açıp ekranın sağ üst köşesinde yer alan Profil resmine dokunup açılan menüden “Gizli Modu Aç” seçeneğini seçerek gizli modu aktif hale getirebilirler.

youtube gizli modu ac

Gizli Mod’u kapattığınız zaman veya etkin durumdan çıktığınız zaman, gizli mod oturumundaki tüm etkinlikleriniz temizlenir ve son kullandığınız hesaba geri dönüş yapılır. Ancak internetine bağlanmış olduğunuz işyeri, okul veya internet servis sağlayıcınız etkinliğinizi görmeye devam edebilir.

Genel olarak Youtube Gizli Modu, izleme ve arama geçmişinizin kayıt altına alınmasını istemiyorsanız kullanabilirsiniz. Gizli mod etkinken, ekranın sağ üst köşesinde yer alan profil simgesinde gizli mod simgesini göreceksiniz. Gizli mod simgesine dokunup açılan menüden Gizli Modu Kapat seçeneğini seçerek gizli moddan çıkış yapabilirsiniz.

youtube gizli modu kapat

Youtube gizli mod şuan için sadece android kullanıcılarına sunulmuş bir özelliktir. Ancak ilerleyen dönemlerde iOS kullanıcılarına da gelmesini bekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık