Android platformunun en işlevsel uygulamalarından biri de yazıyı sese çevirme uygulamalarıdır. Bir haberi veya bir e-kitabı okumak yerine sesli olarak dinleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için metni konuşmaya çeviren en iyi android uygulamaları tanıtacağız.

1. @Voice Aloud Reader

Listemizin ilk sırasında yer alan Voice Aloud Reader, metini sese çevirme konusunda oldukça başarılı ve gelişmiş bir uygulamadır. Gezindiğiniz bir sitede (facebook, twitter, haber sitesi vb.) paylaş butonunu kullanarak Voice Aloud Reader uygulamasını seçebilir ve yazıların sesli olarak okunmasını sağlayabilirsiniz. Veya bir internet sitesinin url adresini uygulamaya kopyalayarak okunmasını sağlayabilirsiniz.

voice aloud reader

Gelişmiş zekası sayesinde uygulama kopyaladığınız URL’de kategori, menü, reklam vb. yerlerini otomatik olarak siliyor ve sadece haber bölümünü size okuyor. Uygulamaya ayrıca pdf, doc gibi dosyalarınızı direk olarak ekleyebilirsiniz.

@Voice Aloud Reader indir

2. Narrator’s Voice

narrators voice

Listemizin ikinci sırasında yer alan Narrator’s Voice uygulaması, uygulamalar, web, mesajlar ve diğer kaynaklardan metin okumanın yanı sıra bazı eğlenceli özellikler de sunuyor. Metini sese çevirmenin yanı sıra seslere, eko, koro, yankı gibi farklı efektler de verebilirsiniz.

Narrator’s Voice uygulaması sunduğu özelliklerin yanında geniş bir ses yelpazesine de sahiptir. Siri, Cortana, Steven ve Pink Sheep gibi farklı sesleri kullanabilirsiniz.

Uygulamanın ücretsiz versiyonunda reklamlar çıkmaktadır. Reklam görmek istemiyorsanız ücretli versiyona geçiş yapabilirsiniz.

Narrator’s Voice indir

3. Talk FREE

talk free

Talk Free uygulaması listemizin başındaki uygulamalar kadar çok özellik sunmasa da yazıyı sese çevirme konusunda işini iyi yapmaktadır. Uygulama Google’ın TTS motorunu ve Android cihazlarda bulunan metini-sese çevirme özelliğini kullanmaktadır. Google’ın TTS motorunu kullanmasının en büyük avantajı birçok dili destekliyor olmasıdır.

Talk Free indir

4. T2S

t2s

T2S, listemizde yer alan uygulamalar içinde en modern arayüze sahip uygulamadır. Uygulamanın diğerlerine karşı en büyük artısı dahili ve basit bir web tarayıcıya sahip olmasıdır. Yani diğer uygulamalarda olduğu gibi URL kopyalama, paylaşma vb. gibi işlemlere gerek kalmadan direk uygulamanın kendi tarayıcısından metni sese çevirebilirsiniz.

T2S uygulaması da listemizde bulunan diğer uygulamalar gibi sesi kaydetmenizi ve paylaşmanızı sağlamaktadır.

T2S: Text to Voice indir

5. Pocket

Aslında Pocket uygulaması sadece bir metni sese çevirme uygulaması değildir. Pocket uygulaması ilgi alanlarınıza göre size haber gösteren bir uygulamadır. Ancak eğer haberleri sesli olarak dinlemek istiyorsanız Pocket iyi bir seçim olacaktır. Ancak amacınız tüm uygulamaları veya dosyaları sesli olarak dinlemekse Pocket sizin için doğru bir tercih olmayacaktır.

Pocket indir

Paylaş

1 Yorum

  1. Bence çevrim içi uygulamalar mobil uygulamalara göre daha başarılı. Yazıyı sese çevirme için kullandığım seslimetin.com adresini incelemenizi öneririm.

Yorumdan çık