Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran görüntüsü alma nasıl yapılır bu yazımızda 4 farklı yöntem ile anlatacağız. Ayrıca aynı şekilde Xiaomi Redmi Note 9 ile de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Gelin şimdi Redmi Note 9 Pro için ekran görüntüsü alma işlemini anlatalım.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma yöntemidir. Bunun için Güç Tuşuna ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basın ve 1 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Hızlı menüyü kullanarak Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9 ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın ve açılan menüden Screenshot (Ekran resmi) seçeneğini seçin. Böylece ekranda ne varsa ekran resmi çekilecek ve galeriye kaydedilecektir.

redmi note 9 pro ekran goruntusu alma hizli menu

Redmi Note 9 Pro ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem 3 parmak hareketidir. 3 parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru çekerseniz ekran resmi çekilecektir.

Redmi Note 9 Pro’da yer alan Quick Ball (Hızlı Top) özelliğini kullanarak da ekran görüntüsü alabilirsiniz.

redmi note 9 pro ekran goruntusu alma quick ball

Ayarlar > Ek Ayarlar (additional settings) > Hızlı Top (Quick Ball) yolunu izleyip Hızlı Top özelliğini aktif hale getirirseniz ekranınızın sağ tarafında bir top belirecektir. Bu topa dokunup açılan menüden Screenshot (Ekran resmi) simgesine dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık