Xiaomi Redmi Note 8 Pro ekran görüntüsü alma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Redmi Note 8 Pro ile ekran görüntüsü almak için sizlere 4 farklı yöntem anlatacağız. Gelin şimdi Redmi Note 8 Pro ile ekran görüntüsü nasıl alınır tüm detaylarıyla anlatalım.

Diğer Android telefonlarda olduğu gibi Redmi Note 8 Pro ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşları kullanmaktır. Telefonun yan tarafında yer alan Güç Tuşu ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekran görüntüsü aldığınız zaman telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran resminin bir önizlemesi telefonun sağ üst köşesinde belirir. Önizlemeye dokunarak, düzenleme yapabilir, paylaşabilirsiniz. Önizlemenin altınaki Scrool seçeneğine dokunarak uzun ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem 3 parmak yöntemidir. Üç parmağınızı ekranın üstünden altına doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Ek Ayarlar > Kısayollar > Ekran Görüntüsü  yolunu izleyip üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliğini aktifleştirin.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro’nun üst kısmını tutup çekin ve açılan hızlı menüden Ekran Resmi seçeneğini seçin. Böylece ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap