Xiaomi Redmi 8 ekran görüntüsü alma işlemini tüm detaylarıyla bu yazımızda anlatacağız. Xiaomi Redmi 8 ile ekran görüntüsü almak için 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Gelin şimdi 3 farklı yöntem ile Redmi 8 ekran görüntüsü nasıl alınır anlatalım.

Diğer android telefonlarda olduğu gibi Xiaomi Redmi 8 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem fiziksel tuşlardır. Telefonun sağ tarafında yer alan Güç Tuşu ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basarsanız telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran resmi çekilir.

Xiaomi’nin birçok yeni akıllı telefonunda olduğu gibi Redmi 8 ile ekran görüntüsü almak için üç parmak hareketini kullanabilirsiniz. Ekranın üst kısmından altına doğru üç parmağınızı kaydırırsanız ekran görüntüsü alınacaktır. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Ek Ayarlar > Kısayollar > Ekran Görüntüsü  yolunu izleyip üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliğini aktifleştirin.

xiaomi 3 parmak ekran goruntusu alma

Xiaomi Redmi 8 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise hızlı menüyü kullanmaktır. Ekranın üstünü aşağı doğru çektiğinizde açılan menüden Screenshot (Yakala) seçeneğini seçerseniz ekranda ne varsa onun ekran resmi çekilir.

Redmi 8 ile ekran görüntüsü aldığınız zaman ekranın sağ üst köşesinde ekran resminin ön izlemesi çıkar. Bu önizlemeye dokunarak açılan sayfadan ekran resmini düzenleyebilir veya paylaşabilirsiniz.

 

Paylaş

Yorumdan çık