Xiaomi Mi 11 ve Xiaomi Mi 11 Lite ile ekran görüntüsü alma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Lite ile ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Ayrıca bu telefonlarla uzun ekran görüntüsü alma işlemi de oldukça basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Xiaomi Mi 11 ve Xiaomi Mi 11 Lite ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma yöntemidir. Ekran görüntüsü almak için Güç Tuşu ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basın. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

xiaomi mi 11 ekran goruntusu alma

Telefonun sağ üst köşesinde ekran görüntüsünün bir ön izlemesi yer almaktadır. Ekran görüntüsünün altında yer alan Scroll (Kaydırma) seçeneğine basarak uzun ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Üç Parmak Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Lite ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise üç parmak hareketidir. Telefon ekranına üç parmağınızı yaslayıp aşağı doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Üç parmak ile ekran görüntüsü almak için Ayarlar > Ek Ayarlar > Kısayollar > Ekran Görüntüsü yolunu izleyip üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliğini aktifleştirin.

xiaomi mi 11 lite uc parmak ekran goruntusu alma

Ayrıca yine aynı menüden farklı kombinasyonlar için ekran görüntüsü alma işlemini aktifleştirebilirsiniz. Örneğin menü tuşuna uzun basarak ekran görüntüsü alma seçeneğini seçebilirsiniz.

Çektiğiniz ekran resimlerine Galeri uygulamasından erişebilirsiniz. Galeri uygulaması > Albümler > Ekran Görüntüleri yolunu izlerseniz, tüm ekran resimlerini görebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap