Xiaomi Mi 10 Ultra, geçtiğimiz günlerde güncelleme alarak MIUI 12.5 güncellemesi alan ilk telefon olmuştu. Xiaomi, şimdi de Çin’deki Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro kullanıcıları için Android 11 tabanlı en yeni kullanıcı arayüzü MIUI 12.5’yi dağıtmaya başladı.

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro cihazları için gelen yazılım sürümleri sırasıyla V12.5.3.0.RJBCNXM ve V12.5.3.0.RJACNXM‘dır. 4 GB boyutunda olan güncelleme birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Bununla birlikte güncelleme Mart 2021 güvenlik yamalarını da içeriyor.

Kullanıcı arayüzü MIUI 12 ile aralarında .5’lik küçük bir fark olduğu görülse de aslında MIUI 12.5 kullanıcıları sevindiren bazı özelliklerle geliyor. Bunlardan en önemlisi bellek kullanımını azaltması ve güç tasarrufu sağlaması. MIUI 12.5 %20‘ye kadar bellek (RAM) kullanımını, %25‘e kadar güç tüketimini azaltmayı vaat ediyor. Bununla birlikte güncelleme, UI Tasarım iyileştirmeleri, daha fazla duvar kağıdı, geliştirilmiş gizlilik, haptikler, kaldırılabilir yerleşik uygulamalar ve daha fazla iyileştirmelere sahiptir.

Güncellemenin kendisi Çin ile sınırlıdır ve ayrıca “kararlı beta kurtarma” programının parçasıdır. Bu, şu anda sınırlı sayıda cihaza sunulduğu ve her şey yolunda giderse önümüzdeki günlerde daha geniş kullanılabilirliğin beklendiği anlamına geliyor.

Güncelleme Çin’deki kullanıcılara başarılı bir şekilde ulaştıktan sonra diğer bölgelere ve Türkiye’deki Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro kullanıcılarına da gelecektir. Ancak Xiaomi tarafından şuan her hangi bir tarih açıklanmadı.

Paylaş

Yorumdan çık