Xiaomi kullanıcılarının yaşadığı fastboot hatası nasıl çözülür? fastboot modundan nasıl çıkılır bunu ayrıntılı olarak anlatacağız. Fastboot arayüzü, Xiaomi telefonlarda sistem arayüzüne girmek için kullanılır ve bazen yanlışlıkla fiziksel tuşlara basılı tutulunca açılır. Neyse ki korkulacak bir durum yoktur ve basit bir şekilde fastboot modundan çıkış yapabilirsiniz.

Xiaomi Fastboot Modu Kapatma

Xiaomi telefonlar kapalı konumdayken ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutulunca Fastboot modu açılmaktadır. Fastboot modundan çıkış yapmak için Güç tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutun ve ekrana Mi/Redmi yazısı çıkınca parmağınızı çekin. Telefonunuz fastboot modundan çıkıp normal şekilde açılacaktır.

Akıllı telefonlarda yaşanan herhangi bir neden sonrasında telefonunuz takılı kalırsa, bu durumun en basit çözüm yolunu uzunca bir süre telefonun güç tuşuna basılı tutmaktadır. Akıllı telefonlar güç tuşu uzun süre basılı tutulduğunda kendini yeniden başlatmaktadır. Eğer telefonunuz yeniden başlamazsa, telefonun şarjının bitmesini de bekleyebilirsiniz. Şarjı biten telefonu açtığınız zaman da normal şekilde açılacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık