Xiaomi ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Anlatacağımız ekran görüntüsü alma yöntemleri Xiaomi’nin tüm modelleri; Xiaomi 13, Redmi 13, Redmi K60, Xiaomi Mi 11, Xiaomi 12T, Poco M5, Mi Fold 2, Redmi K50, Black Shark5, Redmi 8, Redmi Note 8, Mi Note 10, Redmi K30, Xiaomi Mi 4, Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi Mi Max, Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Redmi Pro, Xiaomi Redmi 4, Xiaomi Redmi Note 4 için geçerlidir.

Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alma diğer android telefonlar gibi basit ve pratiktir. Xiaomi ekran görüntüsü almak için: Telefonun Ses Kısma ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

xiaomi mi 11 ekran goruntusu alma

3 Parmak Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarında ekran görüntüsü almak için üç parmak hareketini kullanabilirsiniz. Ekranın üst kısmından altına doğru üç parmağınızı kaydırırsanız ekran görüntüsü alınacaktır. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Ek Ayarlar > Kısayollar > Ekran Görüntüsü  yolunu izleyip üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliğini aktifleştirin.

xiaomi 3 parmak ekran goruntusu alma

Hızlı Menü ile Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise hızlı menüyü kullanmaktır. Ekranın üstünü aşağı doğru çektiğinizde açılan menüden Screenshot (Yakala) seçeneğini seçerseniz ekranda ne varsa onun ekran resmi çekilir.

Xiaomi ile ekran görüntüsü aldığınız zaman ekran görüntüleri telefonunuza kaydedilir. Kaydedilen ekran görüntülerine telefonun Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

Yorumdan çık