Ana sayfa Nasıl Yapılır Ekran Görüntüsü Alma Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma (Tüm Modeller)

Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma (Tüm Modeller)

2

Xiaomi ekran görüntüsü alma nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Anlatacağımız ekran görüntüsü alma yöntemi Xiaomi’nin tüm modelleri; Xiaomi Redmi 8, Redmi Note 8, Mi Note 10, Redmi K30, Xiaomi Mi 4, Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 5s, Xiaomi Mi Max, Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Redmi Pro, Xiaomi Redmi 4, Xiaomi Redmi Note 4 gibi tüm modeller için geçerlidir.

Xiaomi akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alma diğer android telefonlar gibi basit ve pratiktir. Xiaomi ekran görüntüsü almak için: Telefonun Ses Kısma ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

Xiaomi’nin birçok yeni akıllı telefonunda ekran görüntüsü almak için üç parmak hareketini kullanabilirsiniz. Ekranın üst kısmından altına doğru üç parmağınızı kaydırırsanız ekran görüntüsü alınacaktır. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Ek Ayarlar > Kısayollar > Ekran Görüntüsü  yolunu izleyip üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliğini aktifleştirin.

xiaomi 3 parmak ekran goruntusu alma

Xiaomi telefonlarda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise hızlı menüyü kullanmaktır. Ekranın üstünü aşağı doğru çektiğinizde açılan menüden Screenshot (Yakala) seçeneğini seçerseniz ekranda ne varsa onun ekran resmi çekilir.

Xiaomi ile ekran görüntüsü aldığınız zaman ekran görüntüleri telefonunuza kaydedilir. Kaydedilen ekran görüntülerine telefonun Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

xiaomi ekran goruntusu alma2

Ekran görüntülerini Galeri uygulamasından görüntüleyebilir, düzenleyebilir veya arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın