Akıllı telefon pazarında ciddi bir güç olmayı başaran Çin’li teknoloji devi Xiaomi, HyperCharge adını verdiği yeni hızlı şarj teknolojisini tanıttı. HyperCharge hızlı şarj teknolojisi, kablolu bağlantı üzerinden 200W hızlı şarj ve 120W kablosuz hızlı şarj imkanı sağlıyor.

Çin’li teknoloji devi Xiaomi, yeni hızlı şarj teknolojisini tanıtan resmi bir tanıtım videosu yayınladı. Xiaomi’nin yayınladığı videoya göre Hypercharge 200W hızlı şarj teknolojisi, 4.000 mAh pile sahip bir telefonu 8 dakikadan kısa sürede tam olarak şarj edebildiği için şarj dünyasında yeni bir rekor kırdı. 200W’lık kablolu hız şarj ile telefon 44 saniyede %10, 3 dakikada %50 şarj edilebiliyor.

Ayrıca videoda 120W hızlı kablosuz teknolojisi de tanıtıldı. 120W hızlı kablosuz şarj ile 4000 mAh bataryaya sahip olan bir telefon 1 dakikada %10, 7 dakikada %50 ve 15 dakikada %100 şarj edilebiliyor.

Diğer markaların hızlı şarj teknolojileriyle karşılaştıracak olursak, Oppo’nun 125W Super Flash Charge ve Realme’nin 125W UltraDART hızlı şarj teknolojileri, 4.000 mAh pile sahip bir cihazı 20 dakikada tam şarj etmektedir. Xiaomi’nin yeni Hypercharge teknolojisi tanıtan videoyu buradan izleyebilirsiniz:

Xiaomi, tanıtım videosunda şarj teknolojilerini değiştirilmiş bir Xiaomi Mi 11 Pro üzerinde gösterdi. Şirketin bu hızlı şarj teknolojilerini teknolojilerine sahip yeni cihazları ne zaman tanıtacağına dair planlarını henüz bilmiyoruz.

Xiaomi’nin yeni HyperCharge hızlı şarj teknolojisi hakkında sizlerin düşünce ve yorumları neler?

Paylaş

Yorumdan çık