Xiaomi daha önce, bu ay yeni amiral gemi serisini piyasaya süreceğini açıklamıştı ve şimdi bir tarihimiz var: Xiaomi 14 serisi 26 Ekim’de duyurulacak. Etkinlik Çin’de gerçekleşecek ve şirket burada, yeni işletim sistemi HyperOS’u ve yeni nesil akıllı telefonlarını tanıtacak.

26 Ekim’de gerçekleştirilecek lansmanda muhtemelen iki telefon tanıtılacak: Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro. Her iki cihazında Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip. Bir Ultra modelin gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Bir sızıntıya göre her iki cihaz da Siyah, Beyaz ve Yeşil renkte satışa sunulacak. Ayrıca vanilya seçeneği de Pembe renge sahip olacak. Pro model için 16 GB RAM /1 TB seçeneğinin olduğu söyleniyor. Bununla birlikte Leica ile birlikte geliştirilen kameralar olacak.

xiaomi 14 lansman

Xiaomi 14, 90W hızlı şarj desteğiyle gelirken, Xiaomi 14 Pro ise 120W hızlı şarj desteği sunacak. Tasarım açısından telefonlar kare kamera adasını koruyacak ancak atıcıların görünümleri biraz farklı olacak.

xiaomi 14 pro leaks

Çin’de gerçekleşecek olan lansmana 3 gün kaldı. Cihazların Global lansmanının ise 2024’ün ilk günlerinde yapılması bekleniyor.

Paylaş

Yorumdan çık