X (eski adıyla Twitter) platformunda metinlerinizi görsel olarak daha çekici hale getirmenin birkaç basit, ancak etkili yolu bulunmaktadır. Bu tekniklerden biri de metinlerinizi kalın veya italik yazmaktır. Bu yazımızda Twitter’da kalın yazı yazma ve Twitter’da italik (eğik) yazı yazma nasıl yapılır? anlatacağız.

Elon Musk, X’i satın aldıktan sonra birçok yenilik getirdi ve bazı özellikleri de sadece X Premium kullanıcılarına sundu. X’de kalın ve italik yazı yazma özelliği X Premium abonelerine sunulan bir özelliktir. Yani normal şartlarda X’de kalın ve italik yazı yazmak istiyorsanız öncelikle Premium’a üye olmanız gerekmektedir. X Premium’un Türkiye’de şuan ki aylık abonelik ücreti iOS ve Android üzerinden yapılırsa 209 TL, Web üzerinden yapılırsa 177 TL’dir.  Ancak üzülmeyin size anlatacağımız ikinci bir yöntemle Premium abonesi olmadan Twitter’da kalın ve italik yazı yazabilirsiniz. 

X’de kalın ve italik yazı yazma (Premium aboneleri)

  • X Premium’u satın aldıktan sonra Gönderi (Eski adıyla Tweet) kısmında artık B (Bold/Kalın) ve I (İtalik) seçeneklerini göreceksiniz.
  • Kalın olarak vurgulamak istediğiniz kelime veya cümleyi seçip butonuna tıklayın.
  • İtalik olarak vurgulamak istediğiniz kelime veya cümleyi seçip I butonuna tıklayın.x kalin italik yazi yazma

X’de kalın ve italik yazı yazma (ücretsiz)

X’de kalın, italik veya şekilli yazı yazmak için kullanabileceğiniz bir yöntemde şekilli yazı yazma sitelerini kullanmaktır. Google’da “şekilli yazı” araması yapıp ilk sıradaki siteye tıklayın. Kalın, İtalik veya şekilli yazmak istediğiniz yazıyı yazın ve listeden istediğiniz yazıyı kopyalayın. Kopyaladığınız metni X’de yapıştırırsanız, metin seçiminize göre kalın, italik veya şekilli olarak gözükecektir.

x kalin italik yazi yazma ucretsiz

Paylaş

Yorumdan çık