Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip bütün telefon modellerini anlattığımız bu yöntem ile formatlayabilir ve fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Telefonunuza format atmaya karar verdiyseniz telefonunuzda bulunan resim, ses, video, uygulama, oyun, rehber, mesaj vb. bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın. Çünkü formatlama işlemi sonrasında telefonunuz sıfırlanacak ve tüm veriler silinecektir. Yedekleme işlemi için Microsoft hesabınızın bulut deposunu kullanabilirsiniz. Format işlemine başlamadan önce telefonunuzun en az %50 şarjlı olmasına dikkat edin.

Nokia Lumia 640 XL, Nokia Lumia 535, Nokia Lumia 830, Nokia Lumia 625, Nokia Lumia 1020, Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 735, Nokia Lumia 530,Nokia Lumia 630, Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 525, Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 1320, HTC Windows Phone 8s ve diğer windows phone telefonlara format atma işlemi aşağıdaki gibidir.

Windows Phone Formatlama için aşağıdaki adımları yapın.

1. Uygulama listesinde yer alan Ayarlar ayarlar_windows_phone bölümüne dokunun.

2. Ayarlar bölümünde yer alan Hakkında bölümüne dokunun.

3. Hakkında bölümünde yer alan  Telefonunuzu Sıfırlayın seçeneğini seçin.

4. Telefonunuzu Sıfırlayın seçeneğini seçtikten sonra 2 uyarı penceresi gelecektir. Bunları Evet diyerek yanıtlayın. Ayrıca SD kartı da silmek istiyorsanız onuda işaretleyin.

 

Eğer telefonunuz yanıt vermiyor ve açılmıyorsa aşağıdaki işlemleri yaparak telefonunuzu formatlayabilir, fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

1. Ses Kısma ses-kapat-windows ve Güç düğmesine guc-dugmesi-windows aynı anda basın ve 10-15 saniye kadar bekleyin. Telefonunuzda bir titreşim hissedeceksiniz.

2. Titreşimi hissedince hemen Ses Kısma ses-kapat-windows düğmesine basın ve ünlem işaretini görene kadar basılı tutmaya devam edin.

3. Ünlem işaretini gördüğünüz zaman sırasıyla bu düğmelere basın : Ses Açma ses-ac-windows , Ses Kısma ses-kapat-windows , Güç Düğmesi guc-dugmesi-windows , Ses Kısma ses-kapat-windows.

4. Bu işlemden sonra telefonunuz format işlemine başlayacaktır. Lütfen bekleyin bu işlem biraz uzun sürebilir.

 

 

 

 

Paylaş

Yorumdan çık