Whatsapp’ın en güzel özelliklerinden biri de rehberinizde yer alan telefon numarasını mesaj olarak gönderme özelliğidir. Whatsapp’ın sunmuş olduğu Kişi gönderme özelliği sayesinde rehberinizde yer alan bir numarayı seçerek karşı tarafa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Böylece numarayı aklınızda tutma veya yazma derdinden kurtulursunuz.

Whatsapp, rehberinizde bulunan numarayı bir başkasına mesaj olarak gönderme seçeneği sunmaktadır. Aileniz veya bir arkadaşınıza rehberinizde yer alan bir kişinin numarasını direk whatsapp mesajı olarak gönderebilirsiniz. Karşı taraf mesajı aldığı zaman direk kişinin isime dokunarak kişiyi arayabileceği gibi Kişiyi Kaydet diyerek numarayı telefonuna kaydedebilir.

Whatsapp’ta Telefon Numarası Gönderme

  • Mesajlaşma ekranını açın ve mesaj yazma kutucuğunun yanındaki + simgesine dokunun. (Android’de Ataç simgesine dokunun.)
  • Açılan menüden Kişi seçeneğini seçin.
  • Rehberinizden göndermek istediğiniz kişiyi/leri seçin ve Bitti’ye dokunun.
  • iPhone’da Gönder seçeneğini seçin. Android’de yeşil gönder butonuna dokunun.

whatsapp telefon numarasi gonderme

Telefon numarasını gönderdiğiniz kişi isime dokunarak kişiyi arayabilir, mesaj seçeneğini seçerek kişiye whatsapp’dan mesaj gönderebilir, kişi ekle seçeneğini seçerek kişiyi telefon rehberine ekleyebilir.

whatsapp telefon numarasi gonderme 3

 

Whatsapp numara gönderme işlemi bu kadar basit. Whatsapp rehberden numara gönderme hakkında sorularınızı yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık