Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, birçok kişi ve firma tarafından reklam aracı olarak kullanılmaktadır. Hal böyle olunca bilinmeyen numaralardan ve yabancı numaralardan size mesaj gönderilmektedir. Bu yazımızda rehberde olmayan kişilerden gelen whatsapp mesajları nasıl engellenir detaylı olarak anlatacağız.

Whatsapp bilinmeyen numara engelleme ve whatsapp yabancı numara kapatma nasıl yapılır birçok kullanıcının merak ettiği sorulardır. Whatsapp, rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaradan mesaj aldığınızda bu numarayı engelleme seçeneği sunmaktadır. Ayrıca belirli numaraları whatsapp’da engelleme seçeneği bulunmaktadır. Fakat toplu olarak kısa yoldan yabancı ve bilinmeyen numaraları engelleme seçeneği yoktur. Bunun için engellemek istediğiniz numaraları tek tek engellemeniz gerekmektedir.

Whatsapp Bilinmeyen Numaran Gelen Mesajı Engelleme

Rehberinizde olmayan yabancı bir numaradan whatsapp mesajı geldiği zaman, bu numarayı engelleme, şikayet etme ve kişilere ekleme seçeneği çıkmaktadır. Engelle butonuna dokunursanız, numara engellenir ve size bir daha mesaj gönderemez. Eğer size yabancı numaradan gelen whatsapp mesajının spam, reklam veya dolandırıcılık olduğunu düşünüyorsanız Şikayet Et seçeneğini seçebilirsiniz. Şikayet Et dediğiniz numara hem engellenir hem de Whatsapp’a bildirilir.

whatsapp bilinmeyen numara engelleme

Ayrıca mesajlaşma ekranında kişinin numarasına dokunup açılan detay sayfasının altında yer alan Kişiyi Engelle seçeneğini seçerek de kişi engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

whatsapp numara engelleme

Yeni bir güncelleme gelir ve Whatsapp’a toplu olarak bilinmeyen numara engelleme özelliği gelirse yazımızı tekrardan güncelleyeceğiz.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık