Whatsapp’a gelen Süreli Mesaj özelliği sayesinde artık, Whatsapp’ta otomatik silinen mesaj göndermek mümkün hale geldi. Süreli Mesaj özelliğini, bir kişiyle olan konuşmanızda veya grup sohbetinde aktifleştirirseniz, mesajlar 7 gün sonra otomatik olarak silinmektedir. Gelin şimdi Whatsapp’ta otomatik silinen mesaj gönderme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Whatsapp kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özellik olan otomatik silinen mesajlar nihayet “Süreli Mesaj” özelliği ile hem android hem de iPhone kullanıcılarına sunuldu. Bir sohbet veya yöneticisi olduğunuz grup sohbetinin Süreli Mesaj özelliğini Açık hale getirdiğiniz zaman buradaki yazışmalarınız 7 gün sonra otomatik olarak silinmektedir.

Whatsapp Otomatik Silinen Mesaj Gönderme

  • Mesajların otomatik silinmesini istediğiniz sohbeti veya grup sohbetini açın.
  • Ekranın üst kısmında kişinin profiline dokunun ve detay ekranını açın.
  • Açılan sayfada Süreli Mesaj seçeneğine dokunun.
  • Açık seçeneğini seçin.

whatsapp otomatik silinen mesaj

Artık göndermiş olduğunuz mesajlar 7 gün sonra otomatik olarak silinecektir. Süreli Mesajı aktifleştirdiğiniz kişilerin veya grupların profil fotoğrafının yanında bir saat simgesi olacaktır. Böylece hangi sohbetlerinizde otomatik silinen mesaj özelliğinin aktif olduğunu anlayabilirsiniz.

Bir kişiyle olan sohbetinizde süreli mesaj özelliğini aktifleştirdikten sonra otomatik silinen mesajlar özelliği aktif hale gelir. Yani önceki göndermiş olduğunuz mesajlar silinmez. Mesaj gönderdiğiniz kişi 7 gün boyunca mesajı okumazsa, 7. günün sonunda attığınız mesaj otomatik olarak silinir.

Whatsapp otomatik silinen mesajlarda sadece gönderdiğiniz metin mesajları silinmektedir. Gönderdiğiniz fotoğraf, video vb. medyalar karşı tarafın cihazında otomatik olarak galeriye kaydediliyorsa bunlar silinmemektedir. Ayrıca göndermiş olduğunuz mesajlar iletilmişse bu iletilen mesajlarda silinmemektedir. Bunun yanı sıra gönderdiğiniz mesajların ekran görüntüsü alınabilmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık