Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta görüntülü görüşme de yapılabiliyor. Üstelik Whatsapp’ta 4 kişiye kadar çoklu görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp grup (çoklu) görüntülü görüşme nasıl yapılır hem android hem de iOS cihazlar için anlayacağız.

Whatsapp çoklu görüntülü konuşma özelliği hem Android hem de iOS cihazlarda bulunmaktadır ve her iki platformda da aynı şekilde yapılmaktadır. Grup konuşma ile benzer mantıkta çalışan grup görüntülü görüşme için, öncelikle bir kişiyi arıyorsunuz ve sonra diğer kişileri konuşmaya davet ediyorsunuz. Gelin şimdi whatsapp çoklu görüntülü konuşma nasıl yapılır adım adım anlatalım.

Whatsapp Çoklu Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

  • Whatsapp uygulamasını açın ve çoklu görüntülü konuşma için ilk kişiyi görüntülü olarak arayın.
  • Görüntülü konuşma başladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan + kişi simgesine dokunun ve açılan Katılımcı Ekle sayfasında görüntülü konuşmaya davet etmek istediğiniz kişi-leri seçin.

whatsapp coklu goruntulu konusma

  • Whatsapp’ta çoklu görüntülü konuşmaya siz kişi davet edebileceğiniz gibi, konuşmada yer alan diğer kişiler de kişi davet edebilirler.

Android ve iPhone’da whatsapp çoklu görüntülü konuşma aynı şekilde yapılmakta ve her iki platform da bu özelliği desteklemektedir. Eğer telefonunuzda bunu gerçekleştiremiyorsanız Whatsapp uygulamanızı güncelleyin ve tekrar deneyin.

Paylaş

Yorumdan çık