Whatsapp dün resmi sitesinden yaptığı duyuru da gelecek olan güncellemede WhatsApp’ın hizmet koşulları ve gizlilik politikasını güncellediğini duyurdu. Yapılacak yenilikle beraber her ne kadar telefon numaranızın facebook dahil olmak üzere hiçbir 3. parti ile paylaşmayacağını belirtse de Facebook’ta daha alakalı reklamlar gösterilebilmesi için verileriniz Facebook ile paylaşılacak. Ancak size anlatacağımız yöntem ile Whatsapp’ın numaranızı Facebook ve diğer yerlerle paylaşmasını engelleyebilirsiniz.

Anlatacağımız yöntem hem Android hem de iOS cihazlar için geçerlidir. Aynı bilgiler whatsapp’ın resmi sitesinde de belirtilmektedir. Whatsapp’ın numaranızı paylaşmasını engellemek için 2 yol izleyebilirsiniz.

Yeni güncelleme sonrası Whatsapp uygulamasını açtığınız zaman karşınıza bir hizmet koşulları ve gizlilik politikası onay sayfası gelecek. Bu yazının üst kısmında bululan “okuyun” bağlantısını seçin. Açılan pencerenin alt kısmında yer alan “Facebook’un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için, Whatsapp hesap bilgilerimi Facebook’la paylaş. Bu ayarla, sohbetleriniz ve telefon numaranız Facebook üzerinde paylaşılmaz.” seçeneğin yanındaki onay kutucuğunu boş bırakın yani tiki kaldırın. Ve son olarak Onayla butonuna dokunun.

whatsapp-veri-paylasma-durdurma

Diğer bir yöntemde şudur. Eğer yanlışlıkla veya bilerek yukarıda bahsettiğimiz hizmet koşulları ve gizlilik politikası kabul ettiyseniz. Whatsapp uygulaması üzerinden Hesap bilgilerinizin paylaşılmasını engelleyebilirsiniz. iPhone veya android cihazınızda Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne girin. Ayarlar menüsünde yer alan Hesap seçeneğini seçin ve açılan ekranda “Hesap bilgilerimi paylaş” seçeneği yanında bulunan onayı kaldırın.

whatsapp-numara-paylasma-engelleme-android

whatsapp-numara-paylasma-engelleme-iphone

Bu konu hakkında aklınıza takılan şeyleri yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık