Whatsapp’ı hatta android telefonu çökerten yeni bir mesaj ortaya çıktı. Whatsapp üzerinden gönderilen mesajda siyah noktaya dokunduğunuz anda uygulama kilitleniyor ve hatta telefonunuz çökme tehlikesine maruz kalıyor.

Ortaya çıkan yeni bir virüs mesajı whatsapp’ın çökmesine ve Android telefonların kilitlenmesine sebep oluyor. İki metinden oluşan mesajın ilk kısmında “It is very interesting :)” yazıyor. Türkçesi Bu çok ilginç yazıyor. Mesajın ikinci kısmında ise “If you touch the black point then your whatsapp will hang” Touch Here yazıyor. Türkçesi “Eğer siyah noktaya dokunursanız Whatsapp çökecek, Buraya Dokun” diyor. Köşeli parantezler içinde siyah bir nokta bulunuyor ve asıl tehlike Siyah noktaya dokunmayla başlıyor.

Çoğu kişi meraktan dolayı bu siyah noktaya dokunacaktır. Siyah noktaya dokunmanız halinde zararlı html kodu devreye giriyor ve sürekli olarak  ekrana “& rlm:” yazılmıya başlıyor.

Untitledwhich could also happen if you tap on the black dot in the text inside the redConverting the black dot text to html reveals a large number of control characters which overwhelm the app and the phone

Bu konuda sizleri uyarmak istedik. Eğer böyle bir mesaj alırsanız mesajı telefonunuzdan silin ve kesinlikle siyah noktaya dokunmayın. Aşağıdaki videoda konu anlatılmaktadır. İngilizcesi olanlar izleyebilir. Genel olarak videoda bizim anlattıklarımız anlatılmaktadır.

Paylaş.

Yorum Yap