Anasayfa BLOG Whatsapp’dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme

Whatsapp’dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme

0

Hepimizin en çok kullandığı uygulamalardan biri Whatsapp’tır. Özellikle bayramlarda, yeni yılda, cuma günleri birbirimize resimli mesajlar göndeririz. Ancak çoğu zaman bu resimli mesajlar galerimizde çok yer kaplar ve zamanla can sıkıcı olmaya başlar. İşte bunun için whatsapp’ın sunmuş olduğu bir ayar ile gelen fotoğraf ve diğer medyaların fotoğraf galerimize kaydedilmesini engelleyebiliriz.

Şimdi burada iki soru ile karşı karşıyayız. Birincisi whatsapp’dan gelen fotoğrafların telefona ve galeriye kaydedilmesini engelleme, ikincisi ise whatsapp’dan gelen fotoğraflar galeride görünmüyor sorusu. Bu her iki sorunun cevabı da aynı. Yapacağımız ayar ile fotoğrafların kaydedilmesini veya kaydedilmemesini kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

iPhone kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Film Rulosuna Kaydet seçeneğini aktif ederek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasif ederek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

Android kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Medyayı Galeride Göster seçeneğini aktifleştirerek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasifleştirerek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

Yukarıda anlattığımız gibi varsayılan olarak fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya kaydedilmemesini seçtikten sonra dilediğiniz kişiler için farklı ayar yapabilirsiniz. Örneğin tüm kullanıcılar için fotoğrafların galeriye kaydedilmesini engellediniz ancak bir arkadaşınızın gönderdiği fotoğrafların galeriye kaydedilmesini isterseniz, o kişinin detay sayfasını açın. Android’de Medya Görünürlüğü, iPhone’da ise Film Rulosuna Kaydet seçeneğiyle kişiye özel kaydetme tercihinizi yapabilirsiniz.

Android
iPhone

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz