Ana sayfa BLOG Whatsapp’dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme

Whatsapp’dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme

5

Hepimizin en çok kullandığı uygulamalardan biri Whatsapp’tır. Özellikle bayramlarda, yeni yılda, cuma günleri birbirimize resimli mesajlar göndeririz. Ancak çoğu zaman bu resimli mesajlar galerimizde çok yer kaplar ve zamanla can sıkıcı olmaya başlar. İşte bunun için whatsapp’ın sunmuş olduğu bir ayar ile gelen fotoğraf ve diğer medyaların fotoğraf galerimize kaydedilmesini engelleyebiliriz.

Şimdi burada iki soru ile karşı karşıyayız. Birincisi whatsapp’dan gelen fotoğrafların telefona ve galeriye kaydedilmesini engelleme, ikincisi ise whatsapp’dan gelen fotoğraflar galeride görünmüyor sorusu. Bu her iki sorunun cevabı da aynı. Yapacağımız ayar ile fotoğrafların kaydedilmesini veya kaydedilmemesini kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

iPhone kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Film Rulosuna Kaydet seçeneğini aktif ederek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasif ederek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

whatsapp iphone film rulosuna kaydet

Android kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Medyayı Galeride Göster seçeneğini aktifleştirerek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasifleştirerek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

whatsapp android medyayi galeride goster

Yukarıda anlattığımız gibi varsayılan olarak fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya kaydedilmemesini seçtikten sonra dilediğiniz kişiler için farklı ayar yapabilirsiniz. Örneğin tüm kullanıcılar için fotoğrafların galeriye kaydedilmesini engellediniz ancak bir arkadaşınızın gönderdiği fotoğrafların galeriye kaydedilmesini isterseniz, o kişinin detay sayfasını açın. Android’de Medya Görünürlüğü, iPhone’da ise Film Rulosuna Kaydet seçeneğiyle kişiye özel kaydetme tercihinizi yapabilirsiniz.

whatsapp android medya gorunurlugu
Android
whatsapp iphone film rulosuna kaydet kisi
iPhone

5 YORUMLAR

 1. Merhabalar güncelleme geldikten sonra samsung telefonunda watsap ‘tan gelen resim ve videolarım galeride gözükmüyor
  1 sildim yükledim
  2 medya görünürlüğü açık konumda
  3 yüklerken tüm izinler kabul ettim.

 2. Merhaba, kimseden gelen foto ve videoların otomatik galeriye inmesini istemiyorum. Öyle ayar yaptım. Ancak istediğim/seçtiğim, beğendiğim bazı foto ve videoların kaydolmasını istiyorum. Foto veya video üzerine geldiğimde kaydet diye bir seçenek cıkmıyor nasıl kaybedebilirim. Fotoların ekran görüntüsünü cekiyorum ama video download edemiyorum.

 3. Merhaba, ben telefona format attıktan sonra whatssapın sohbet yerinde kendi galerisinde herkese gönderdiğim medya görünmeye başladı fakat ben bunun görünmesini istemiyorum. nasıl kapatabilirim.
  2. bir konuda telefona format atıp whatssapı tekrar yüklediğimde whatssapa google pladen aç diyip girebilmeme rağmen telefon menüsünde whatsapp yoktur bunu nasıl düzeltebilirim .
  Not: yukarıda yazan yolları uygulamama rağmen hem telefon hemde whatsapp galerisinde resimler görünmeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın