Whatsapp’da sık görüştüğünüz kişiler için sohbet kısayolu ekleyebilirsiniz. Sürekli görüştüğünüz kişilerden gelen whatsapp mesajlarını görüntülemek için Whatsapp’ı açıp sohbet bölümünden kişiyi seçmenize gerek kalmadan telefon ekranına eklediğiniz kişi kısayolu sayesinde sohbet mesajlarına hızlıca ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Kişi/Sohbet kısayolunu 2 farklı şekilde ekleyebilirsiniz.

Birinci yöntemde Whatsapp uygulamasını açın. Sohbet sekmesinde kısayol oluşturmak istediğiniz sohbetin üzerine uzun basın ve sohbeti seçin. Daha sonra ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta ayarlar simgesine tıklayın ve açılan menüden “Sohbet kısayolu ekle” seçeneğini seçin. Artık o kişinin whatsapp kısayolu telefonun ana ekranına eklenecektir.

Diğer yöntem ise Widget kullanarak kısayol eklemektir. Üstte anlattığımız yöntem daha kolaydır ancak bu yöntemi de denemek isteyenler olabilir. Çünkü üsteki yöntemde sadece sohbet bölümünden kişi eklenebilirken bu yöntemde direk kişi listesinden kısayol eklenebilmektedir. Telefon ekranında boş bir yere parmağınızı basılı tutun. Ekran küçülecek ve altta bir menü oluşacak. Bu menüden “Widget’lar” seçeneğini seçin. Açılan seçeneklerden Whatsapp uygulamasına dokunun ve basılı tutun. Whatsapp kısayolu eklendiği anda Whatsapp açılacaktır. Burada sohbet veya kişiler sekmesinden bir kişiyi seçtiğiniz zaman onun kısayolu ekrana eklenecektir.

Whatsapp kısayolu eklediğiniz kişiyi silmek istediğiniz zaman ise kişinin üzerine uzun basın. Ekranın üst kısmındaki Kaldır yazısı üzerine sürükleyin. Böylece whatsapp sohbet kısayolu silinecektir.

Paylaş.

1 Yorum

Yorum Yap