Facebook geçtiğimiz günlerde Whatsapp Business uygulamasına Katalog özelliğini getirdiğini duyurdu. Katalog özelliği, işletmelerin ürünleri için katalog oluşturmasını ve bu katalogları müşterileriyle kolayca paylaşmasını sağlıyor. Bu yazımızda Whatsapp katalog oluşturma ve whatsapp katalog gönderme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

50 milyondan fazla işletme tarafından kullanılan Whatsapp Business, sunduğu yenilikçi özelliklerle hem işletmelerin işlerini kolaylaştırıyor hem de müşterilerin işletmelerle iletişimini ve ürünlere ulaşmalarını kolaylaştırıyor. Whatsapp’ın işletmelere sunduğu Katalog özelliği sayesinde artık işletmeler ürünleri için katalog oluşturabilecek. Bu katalogları hem whatsapp’da mesaj olarak kullanıcılara gönderebilecek hem de instagram, facebook, mail gibi ortamlarda katalog bağlantılarını insanlarla paylaşabilecek. Aynı şekilde kullanıcılar (müşteriler) de instagram, facebook veya whatsapp’da gördükleri katalog bağlantılarını paylaşabilecekler. Gelin şimdi Whatsapp Business’de katalog nasıl oluşturulur ve katalog nasıl gönderilir resimli olarak anlatalım.

Whatsapp Katalog Oluşturma

  • iPhone veya Android cihazınızda Whatsapp Business (WA Business) uygulamasını açın.
  • Ayarlar sekmesine gelin ve İşletme Araçları seçeneğini seçin.
  • Katalog seçeneğini seçin.
  • Katalog Ekle seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada ürünleriniz için görsel/ler ekleyebilir, ürün adı, fiyatı gibi bilgilerini girebilirsiniz. Ayrıca daha fazla alan seçeneğini seçerek ürün hakkında daha fazla detay bilgisi ekleyebilirsiniz.
  • Son olarak Kaydet diyerek Ürün Kataloğunu oluşturun.

whatsapp katalog olusturma

Whatsapp Katalog Gönderme

  • Whatsapp kataloğunu mesaj olarak gönderebilirsiniz.
  • Sohbet ekranında + eklenti simgesine dokunun.
  • Katalog seçeneğini seçin ve göndermek istediğiniz katalog/ları seçip Gönder diyin.

whatsapp katalog gonderme

Whatsapp Katalog Paylaşma

Whatsapp kataloglarını mail, sms mesajı, facebook bağlantısı olarak göndermek istiyorsanız, WA Business uygulamasında Ayarlar > İşletme Araçları > Katalog yolunu izleyin ve göndermek istediğiniz kataloğa dokunun. Açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Paylaş seçeneğini seçin. Daha sonra bu alan Facebook, Mail, Messenger, Instagram, SMS gibi seçenekleri seçerek Whatsapp Kataloğu paylaşabilirsiniz.

whatsapp katalog paylasma

Whatsapp Katalog özelliği hakkında tüm sorularınızı bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık