Whatsapp’da göndereceğiniz bir videoyu gif olarak gönderebilirsiniz. Whatsapp çekmiş olduğunuz videoları Gif’e dönüştürüp gif olarak göndermenize olanak tanımaktadır. Bu yazımızda Whatsapp’da videoyu gif’e dönüştürme ve gif göndermeyi anlatacağız.

Whatsapp 6 saniye ve daha kısa videoları gife (hareketli resim) dönüştürme ve videoyu gif olarak göndermemizi sağlamaktadır. Çekmiş olduğunuz bir videonun istediğiniz bir yerini 6 saniye uzunluğunda kesebilir ve bunu gif olarak gönderebilirsiniz.

Whatsapp’da Gif Oluşturma ve Gönderme

  • Whatsapp uygulamasını açın ve gif göndermek istediğiniz kişiyi seçin.
  • Mesaj yazma bölümünün yanında bulunan ataç simgesine dokunun.  Gif olarak göndermek istediğiniz video telefonunuzda kayıtlı ise Galeri seçeneğini, eğer kameradan video çekecekseniz Kamera seçeneğini seçin.
  • Eğer kamera seçeneğini seçtiyseniz kamera açılında kayıt tuşuna parmağınızı bastırın ve videonuzu çekin.
  • Video seçim veya kayıt işleminiz bittikten sonra ekranın üstünde bulunan video ön izlemesinde videonun göndermek istediğiniz bölümünü 6 saniyeden uzun olmayacak şekilde belirleyin.
  • Seçiminiz 6 saniye ve altına indiği zaman video ön izlemesinin sağ alt köşesinde bir gif yazı belirecektir.

whatsapp gif gonderme

  • Gif seçeneğini seçin. Artık mesajı gönderdiğiniz zaman videonuz hareketli resim yani gif olarak karşı tarafa gidecektir.

Whatsapp’da gif gönderme işlemi işte bu kadar basit. Whatsapp gif gönderme ile ilgili aklınıza takılan yerleri yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık