Whatsapp’da fotoğraf gönderdiğiniz zaman Whatsapp fotoğrafı sıkıştırıp boyutunu küçültür ve fotoğrafı öyle gönderir. Ancak çoğu zaman whatsapp’dan göndereceğimiz fotoğrafın orjinal boyutunda gitmesi isteriz. İşte bu yazımızda sizlere whatsapp’da fotoğraf orjinal boyutunda nasıl gönderilir resimli olarak anlatacağız.

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yalnızca bir mesaj gönderme uygulamasından çok daha fazlasını sunuyor. Ayrıca uygulama aldığı yeni güncellemelerle birçok yeni özelliğe kavuştu. Geçtiğimiz günlerde gelen yeni güncelleme ile Whatsapp’a belge gönderme özelliği geldi. İşte bizde bu belge gönderme özelliğini kullanarak fotoğraf göndereceğiz ve böylece fotoğraflar orijinal boyutunda yani sıkıştırılmadan gönderilmiş olacak.

Whatsapp’da Orjinal Boyutunda Fotoğraf Gönderme

  • Whatsapp’ı açın ve fotoğrafı göndermek istediğiniz kişiyi seçerek sohbet ekranına gelin.
  • Ataç simgesine dokunun ve açılan menüden Belge seçeneğini seçin.
  • Açılan Belgeler sayfasında üstte yer alan Diğer belgelere gözat… seçeneğini seçin.
  • Burada telefonunuzda bulunan tüm belgeler, fotoğraflar, videolar vb. listelenecektir. Dilerseniz ekranın sol üst köşesinde bulunan menü simgesine dokunarak açılan menüden Resimler seçeneğini seçebilir böylece sadece fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.

whatsapp orijinal boyutunda fotograf gonderme

  • Göndermek istediğiniz fotoğrafı seçin ve gelen uyarı penceresinde GÖNDER seçeneğini seçerek işlemi onaylayın.

whatsapp fotografi belge olarak gonderme

Yukarıda anlattığımız gibi fotoğrafı gönderdiğiniz zaman fotoğraf orijinal boyutunda ve sıkıştırılmadan karşı tarafa iletilecektir. Hatta test etmek için fotoğrafın ayrıntılar bölümünden fotoğrafın boyutunu ve çözünürlüğünü kontrol edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık