Whatsapp’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım ?

Whatsapp’da bir kişinin sizi engellediğini anlamanın basit birkaç yolu vardır. Whatsapp uygulamasını geliştiren kişiler bunu açıkça söylemese bile whatsapp’da engellendiğinizi anlamanın birkaç yolu bulunmaktadır.

Whatsapp’da engellendiğimi nasıl anlarım sorusunu soranlar için whatsapp’da engellendiğinizi nasıl anlayacağınızı ayrıntılarıyla resimli olarak anlatacağız.

Öncelikle zaten birinin sizi whatsapp’da engellediğini hiçbir şey yapmasanız bile hissedebilirsiniz. Whatsapp’da sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profil fotoğrafına dokunun eğer profil fotoğrafı gözükmüyorsa bu sizi engellediğinin ilk işaretidir.

Daha sonra sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye bir mesaj gönderin. Eğer göndermiş olduğunuz mesaj tek tik işaretinde kalıyorsa bu kişinin sizi whatsapp’da engellediğinin açık bir işaretidir. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin hem profil fotoğrafı yoksa hem de gönderdiğiniz mesaj tek tik işaretinde kalıyorsa acı gerçekle yüzleşebilirsiniz.

whatsapp engellenmek

Yukarıdaki saydığımız iki maddeye rağmen kişinin sizi engellememiş olabileceğini son bir umutla düşünüyorsanız son olarak başka bir telefona kişinin numarasını kaydedin ve kişiye mesaj gönderin. Veya kişinin son görülme ve profil resmini kontrol edin. Eğer mesaj gönderiliyor veya son görülme zamanı gözüküyorsa kişi sizi whatsapp’dan engellemiş demektir.

Diğer sitelerde anlatılan son görülme ve çevirimiçi olma durumlarından bahsetmiyoruz çünkü 2017 yılında artık bu durumlar sizi yanılgıya düşürebilir. Çoğu whatsapp kullanıcısı bu özellikleri pasif etmektedir.

“Whatsapp’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın