Ana sayfa BLOG Whatsapp’da Çıkartma (Sticker) Nasıl Gönderilir?

Whatsapp’da Çıkartma (Sticker) Nasıl Gönderilir?

0

Whatsapp’da mesajlaştığınız kişilere çıkartma gönderebilirsiniz. Emojilere göre daha büyük resimlere çıkartma deniliyor. Android ve iOS kullanıcıları Whatsapp’da mesajlaşırken klavyede bulunan Sticker simgesine dokunarak sticker gönderebilir ve istedikleri sticker paketlerini telefonlarına ücretsiz olarak indirebilirler.

Şimdi sırasıyla Android ve iPhone’da whatsapp çıkartma gönderme ve çıkartma paketi indirme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Yazının sonunda ise whatsapp çıkartma paketi silme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Whatsapp Çıkartma Gönderme ve Çıkartma Paketi İndirme Android

  • Whatsapp uygulamasını açın ve mesajlaşma ekranına gelin.
  • Mesaj yazma kutucuğunun yanında bulunan Gülücük Emojisine dokunun.
  • Ekranın alt tarafında yer alan Sticker simgesine dokunun ve Çıkartma sekmesini açın. Eğer ilk defa çıkartma gönderecekseniz, burada hiçbir çıkartma göremeyeceksiniz.

  • Ekranın sağ tarafında yer alan artı (+) simgesine dokunun ve açılan ekrandan istediğiniz çıkartma paketini indirin. Artık arkadaşlarınıza sticker atabilirsiniz.

Whatsapp Çıkartma Gönderme iPhone

  • Whatsapp uygulamasını açın ve mesajlaşma ekranına gelin.
  • Mesajlaşma kutucuğunun yanındaki Sticker simgesine dokunun.

  • Android’de olduğu gibi iPhone’da da ekranın sağ tarafında yer alan artı (+) simgesine dokunun ve açılan ekrandan istediğiniz çıkartma paketini indirin.

Whatsapp Çıkartma Paketi Nasıl Silinir?

Yüklediğiniz bir çıkartma paketini silmek isteyebilirsiniz. Whatsapp çıkartma paketini silmek için, çıkartma paketi yükleme ekranına gelin. Burada çıkartmalarım sekmesinde indirmiş olduğunuz çıkartmaları görüntüleyin. Silmek istediğiniz çıkartma paketine dokunun ve açılan ekranda “Sil” butonuna dokunarak silme işlemini gerçekleştirin.

Whatsapp’ın sunmuş olduğu çıkartma paketlerinin yanı sıra sizde kendi çıkartma paketinizi oluşturabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda iOS ve Android’de çıkartma paketi nasıl yapılır anlatıp buradan linkini paylaşacağız.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here