Gizliliğe önem veren Whatsapp kullanıcıları Whatsapp’a erişim için parmak izi kilidi koyabilirler. Hem android hem de iOS‘ta whatsapp’a parmak izi kilidi koymak mümkün. Bu yazımızda hem parmak izi kilidi koymayı hem de parmak izi kilidini kaldırmayı anlatacağız.

Whatsapp’a parmak izi kilidi koyma

  • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Sayfanın en altında yer alan Parmak İzi Kilidi seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Kilidi parmak iziyle aç seçeneğini aktif hale getirin.
  • Uygulama sizden parmak izinizi okutmanızı isteyecek, parmak izinizi okuttuktan sonra açılan sayfada Otomatik olarak kilitle bölümünden uygulamayı kapattıktan ne kadar süre sonra tekrar parmak izi izni isteneceğini seçin. Yine aynı sayfadan Bildirimlerde içeriği göster seçeneğini aktifleştirebilir veya kapatabilirsiniz.whatsapp parmak izi kilidi koyma kaldirma

Otomatik olarak kilitle seçeneği olarak Anında, 1 dakika sonra veya 30 dakika sonra seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Anında seçeneğini seçerseniz, uygulamadan her çıkış-giriş yaptığınızda parmak izinizi okutmanız gerekir. 1 dakika ve 30 dakika sonra seçeneklerinde ise uygulamadan çıkıp tekrar giriş yaptığınızda eğer bu süreler geçilmemişse tekrar parmak iziniz istenmez.

Whatsapp parmak izi kilidi kaldırma

Whatsapp parmak izi kilidini kaldırmak için Whatsapp Ayarlar > Gizlilik > Parmak İzi Kilidi yolunu izleyip Kilidi parmak iziyle aç seçeneğini pasif hale getirin.

Paylaş

Yorumdan çık