Anasayfa BLOG Whatsapp’a Parmak İzi Kilidi Koyma Android

Whatsapp’a Parmak İzi Kilidi Koyma Android

0

Whatsapp, Android sürümüne yaptığı güncelleme ile uygulamaya parmak izi kilidi koyma seçeneğini nihayet getirdi. Artık android kullanıcıları Whatsapp uygulamasına parmak izi kilidi koyarak ekstra güvenlik sağlayabilirler. Whatsapp’a parmak izi kilidi nasıl koyulur resimli olarak anlattık.

Whatspp’ın iOS sürümüne uzun süredir gelen parmak izi kilidi güvenlik seçeneği nihayet Android kullanıcıları için de kullanıma sunuldu. Uygulamanın ayarlar bölümünde Whatsapp’a parmak izi kilidi koyarak, uygulamayı her açtığınızda parmak izi okutmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları yaparak parmak izi kilidini aktifleştirebilirsiniz.

Whatsapp’a Parmak İzi Kilidi Koyma

  • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Hesap seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Sayfanın en altında yer alan Parmak İzi Kilidi seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Parmak iziyle aç seçeneğini aktif hale getirin.

Otomatik olarak kilitle seçeneği olarak Anında, 1 dakika sonra veya 30 dakika sonra seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Anında seçeneğini seçerseniz, uygulamadan her çıkış-giriş yaptığınızda parmak izinizi okutmanız gerekir. 1 dakika ve 30 dakika sonra seçeneklerinde ise uygulamadan çıkıp tekrar giriş yaptığınızda eğer bu süreler geçilmemişse tekrar parmak iziniz istenmez.

Whatsapp için parmak izi kilidini aktifleştirdiğiniz zaman, uygulamayı açmak için sizden parmak izinizi okutmanız istenir ancak Whatsapp kilitli olsa da gelen aramaları cevaplayabilirsiniz.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz