Whatsapp’ın en sevilen özelliklerinden biri Sesli Mesaj özelliğidir. Bazı durumlarda mesaj yazmak yerine çoğu kişi sesli mesaj göndermeyi tercih etmektedir. İşte bu sesli mesaj özelliği gibi artık görüntülü mesaj gönderebileceksiniz. Meta resmi bloğu üzerinden yaptığı duyuruda, görüntülü mesaj özelliğinin kullanıma sunulduğu ve önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına sunulacağını duyurdu. Gelin Whatsapp görüntülü mesaj gönderme hakkında tüm detaylara bakalım.

Meta’nın sahibi olduğu Whatsapp, görüntülü mesaj gönderme özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Resmi bloğundan konuyla ilgili açıklama yapan Meta şunları söyledi: “WhatsApp’taki sesli mesajlar, sesinizi paylaşmanın hızlı ve güvenli bir yolunu sağlayarak insanların iletişim kurma şeklini değiştirdi. Yeni anlık görüntülü mesajlarla bu özelliği geliştirmekten heyecan duyuyoruz. Artık kısa kişisel videoları doğrudan sohbette kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Görüntülü mesajlar, sohbetlere 60 saniye içinde söylemek ve göstermek istediğiniz her şeyi yanıtlamanın gerçek zamanlı bir yoludur. Birinin doğum gününü kutlamak, bir şakaya gülmek veya iyi bir haber vermek olsun, videodan gelen tüm duygularla anları paylaşmanın eğlenceli bir yolu olacağını düşünüyoruz. Görüntülü mesaj göndermek, sesli mesaj göndermek kadar basittir. Video moduna geçmek için dokunun ve videoyu kaydetmek için basılı tutun. Videoyu eller serbest olarak kilitlemek ve kaydetmek için yukarı kaydırabilirsiniz. Bir sohbette açıldığında videolar otomatik olarak sessize alınır ve videoya dokunduğunuzda ses başlar. Video mesajları, mesajlarınızı güvende tutmak için uçtan uca şifreleme ile korunur.”

Whatsapp’ın video mesaj özelliğinin birçok kişi tarafından çok sevileceğini düşünüyoruz. Güncellemenin Android ve iOS platformundaki tüm kullanıcılara ulaşması birkaç gün sürebilir. Özelliği kullanabilmek için sizin ve karşı tarafın güncellemeyi alması gerekmektedir. Telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını güncellemeyi unutmayın.

Paylaş

Yorumdan çık