Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Whatsapp, kullanıcıların güvenliğini artırmak adına uygulamaya mail doğrulaması getirmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Whatsapp’ın beta sürümlerini yakından takip eden Wabetainfo sitesinin yer verdiği habere göre, WhatsApp’ın beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılardan, kişisel e-postalarını kullanarak hesaplarını doğrulamaları isteniyor. Ancak bu özellik sınırlı bir kullanımda kalabilir, çünkü yalnızca bir avuç beta kullanıcısı yeniliği bildiriyor. Bununla beraber bu seçenek isteğe bağlı olacak.

whatsapp e posta dogrulamasi

E-posta doğrulamasıyla ilgili ilk raporlar, WhatsApp ekibinin Ağustos ayından bu yana bir e-posta doğrulama sistemi üzerinde çalıştığını gösteriyor. Yeni doğrulama yöntemi, kullanıcıların hesaplarına başka bir güvenlik katmanı uygulamayı amaçlıyor. Yeni özellik hesaplara girmeyi biraz daha zorlaştıracak.

Şimdilik kullanıma sunulması oldukça sınırlı olsa da doğrulama sisteminin en kısa zamanda tüm kullanıcılara ulaşmasını bekliyoruz. Doğrulama yöntemine gelince, basit bir süreç gibi görünüyor; sadece e-postanızı yazıp gelen kutunuzdaki doğrulama kodunu Whatsapp’a gireceksiniz.

Paylaş

Leave A Reply