Whatsapp web çıkış yapma nasıl yapılır en güncel hali ile anlatacağız. Whatsapp’ı masaüstü bilgisayarlarda kullanmamızı sağlayan Whatsapp Web‘e giriş yaptıktan sonra Whatsapp Web’den çıkış yapmadığınız müddetçe, tarayıcıyı kapatsanız bile oturumunuz açık kaldır. Bu da bilgisayarınızı kullanan diğer kişilerin tüm mesajlarınızı okuyabileceği anlamına gelir. Bundan dolayı güvenliğiniz ve gizliliğiniz için telefonunuzdan veya kullandığınız bilgisayardan whatsapp web çıkış işlemi yapmanız gerekir.

Whatsapp Web’den Nasıl Çıkış Yapılır? (Android ve iPhone)

  • Android‘de sağ üst köşede yer alan … üç noktaya dokunun ve menüden Bağlı Cihazlar seçeneğini seçin. iPhone‘da Ayarlar sekmesine gelin ve Bağlı Cihazlar seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda whatsapp hesabınızın açık olduğu cihazları göreceksiniz. Çıkış yapmak istediğiniz cihaza dokunun ve açılan pencerede ÇIKIŞ seçeneğine dokunarak çıkış yapın.whatsapp web cikis telefon

Whatsapp Web’den Çıkış Yapma (Bilgisayar)

  • Sohbetler bölümünün üstünde yer alan … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden Çıkış seçeneğini seçin.
  • Böylece kullanmış olduğunuz bilgisayarda Whatsapp Web’den çıkış yapmış olursunuz.whatsapp web cikis yapma masaustu

iPhone ve Android cihazınızda Whatsapp hesabınızın açık olduğu tüm cihazları görebilir ve tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz. Bilgisayarda ise sadece kullanmış olduğunuz bilgisayardan çıkış yapabilirsiniz. Farklı cihazlarda whatsapp web’in açık olduğunu telefonunuzdan anlayabilir ve çıkış işlemini yapabilirsiniz. Aynı işlemi yaparak başka telefonda açık olan whatsapp’ı da kapatabilirsiniz.

Whatsapp web başka bilgisayarda açık kalır mı? Sorusunun yanıtı “EVET”tir. Whatsapp Web’e giriş yaparken eskiden QR Kod’un altında “Oturumu Açık Tut” seçeneği bulunuyordu. Bu seçeneği seçmeyerek oturum açtığınızda, tarayıcıyı kapattığınız zaman whatsapp web’den otomatik olarak çıkış yapılıyordu.

whatsapp web oturumu acik tutma

Ancak artık bu QR Kodun altında “Oturumu Açık Tut” seçeneği bulunmuyor ve varsayılan olarak oturumunuz açık tutuluyor. Yukarıda anlattığımız gibi whatsapp web’den çıkış yapmadığınız müddetçe oturumunuz açık kalıyor.

whatsapp web giriş ekranı 2022

Paylaş

3 yorum

Leave A Reply