Ana sayfa BLOG Whatsapp Web’den Çıkış Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web’den Çıkış Nasıl Yapılır?

3

Whatsapp’ı masaüstü bilgisayarlarda kullanmamızı sağlayan Whatsapp Web’den nasıl çıkış yapılır detaylı olarak anlatacağız. Bir bilgisayarda “oturumu açık tut” seçeneği aktifken Whatsapp Web’i açtığımız zaman, o bilgisayarda whatsapp hesabı sürekli açık kalacaktır. Açık olan whatsapp web’den çıkış yapmak için telefondaki whatsapp uygulaması ile çıkış yapmak gerekmektedir.

Whatsapp Web’den Çıkış Yapma

Android telefon kullanıyorsanız sağ üst köşede yer alan … üç noktaya dokunun ve menüden Whatsapp Web‘i seçin. iPhone kullanıyorsanız Ayarlar sekmesine gelin ve Whatsapp Web/Masaüstü seçeneğini seçin. Açılan ekranda Tüm Cihazlardan Çık seçeneğine dokunun. Böylece oturum açtığınız tüm cihazlardan çıkış yapılacaktır.

whatsapp web cikis

Kendi bilgisayarınız dışında bir bilgisayarda Whatsapp Web’i kullanacaksanız, QR Kodu okuttuğunuz Whatsapp Web sayfasında “Oturumu Açık Tut” seçeneğini seçmeyin. Böylece tarayıcıyı kapattığınız zaman veya birkaç dakika işlem yapmamanız durumunda oturum otomatik olarak sonlanacaktır.

whatsapp web oturumu acik tutma

Eğer QR Kod okutma sayfasında “Oturumu Açık Tut” seçeneğini seçerseniz, tarayıcıyı kapatsanız bile oturumun açık kalacak ve web.whatsapp.com adresine giriş yapıldığı zaman daha önce giriş yaptığınız whatsapp hesabı açılacaktır. Bu da başka birinin giriş yapması durumunda tüm görüşmelerinize erişmesi demektir. Bu yüzden işiniz bittikten sonra yukarıda anlattığımız gibi telefonunuzdan Tüm Cihazlardan Çık seçeneğini ile oturumları kapatmayı unutmayınız.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın