Whatsapp’ın masaüstü versiyonu olan Whatsapp Web, bilgisayardan Whatsapp hesabını kullanmayı sağlar. Ancak dilerseniz Whatsapp Web’i telefon, tablet, iPhone veya iPad’de kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp Web telefondan telefona nasıl kullanılır? ve Whatsapp Web tablette nasıl kullanılır resimli olarak anlatacağız.

Whatsapp Web sitesi, bilgisayarlar için geliştirilmiştir. web.whatsapp.com sitesine mobil cihazdan giriş yaptığınız zaman sizi Whatsapp.com sitesine yönlendirecektir. Ancak internet tarayıcısında yapacağınız küçük bir ayar ile bu engeli aşabilirsiniz.

Whatsapp Web’i Tablet ve Telefondan Kullanma

  • Tablet, telefon, iPad veya iPhone cihazınızda bulunan Google Chrome internet tarayıcısını açın.
  • web.whatsapp.com adresine giriş yapın.
  • Android’de sağ üstte, iOS’da sağ altta yer alan … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Masaüstü Sitesi/İste seçeneğini seçin.
  • Masaüstü Sitesi seçeneğini seçtiğiniz anda Whatsapp Web’in masaüstü sayfası karşınıza gelecektir. Ve Whatsapp Web’i kullanmanız için gerekli olan QR Kod görünecektir.
  • Son olarak Whatsapp hesabınızın bulunduğu telefon ile QR kodu okutun ve whatsapp web’i telefon veya tabletten kullanmaya başlayın.
whatsapp web iphone
Whatsapp Web iPhone
whatsapp web telefon tablet
Whatsapp Web Tablet ve Telefon

Whatsapp Web’i bu anlattığımız yöntem ile telefondan veya tabletten kullanabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

3 yorum

  1. Benim wsap kodu geliyor zaman gelecek çubuk gelsin Hatice soyal çubuk gelsin Hatice soyal kodu istiyorum

  2. İlknur Tosyalı on

    Dediğiniz şekilde tabletten whats up tan kullanıyordum ama 3 gündür bu şekilde yaptığımda hiç birşey olmuyor masa üstü sitesi gözükmüyor nasıl düzeltebilirim

Yorumdan çık