Ana sayfa BLOG Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme – Detaylı Anlatım

Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme – Detaylı Anlatım

0

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile toplu mesaj gönderebilirsiniz. Bayram mesajları, cuma mesajları, kandil mesajları, yeni yıl mesajları veya toplu olarak göndermek istediğiniz mesajları tek seferde rehberinizdeki kişilere gönderebilirsiniz.

Whatsapp’da bulunan Toplu Mesaj sayesinde rehberinizde bulunan kişilere topluca mesaj gönderebilirsiniz. Whatsapp toplu mesaj gönderme sınırı 256 kişidir. Yani bir seferde rehberinizde bulunan 256 kişiye toplu mesaj gönderebilirsiniz.

Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme – Android

  • Whatsapp uygulamasını açın. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve menüden Yeni Toplu Mesaj seçeneğini seçin.
  • Rehberinizde yer alan ve toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin. En fazla 256 kişiyi seçebilirsiniz.
  • Son olarak ekranın sağ alt köşesinde yer alan yeşil onay simgesine dokunun ve toplu mesajınızı gönderin.

whatsapp toplu mesaj gonderme android

Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme – iPhone

  • Whatsapp uygulamasını açın. Sohbetler sekmesinin üst kısmında yer alan Toplu Mesaj Listeleri seçeneğini seçin.
  • Ekranın altında yer alan Yeni Liste seçeneğini seçin.
  • Toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Oluştur seçeneğine dokunun.

whatsapp toplu mesaj gonderme iphone

Whatsapp toplu mesaj özelliği bir kişinin, birden fazla kişiye mesaj göndermesi için kullanılmaktadır. Toplu mesaj listenizdeki kişilere mesaj gönderdiğiniz zaman mesajınıza cevap yazan kişiler sohbet ekranınızda ayrı ayrı gözükecektir. Cevap yazan kişilerin cevapları diğer kişilere gönderilmez. Bu özelliği ile toplu mesajlar, grup mesajlarından ayrılmaktadır.

Whatsapp’ın Toplu Mesaj özelliği ile seçtiğiniz kişilere toplu mesaj gönderdikten sonra listeniz kaydedilmektedir. Böylece tekrar toplu mesaj göndermek istediğiniz zaman rehberdeki kişileri tek tek seçmenize gerek kalmaz. Kaydedilen toplu mesaj listeniz sayesinde tekrar toplu mesaj göndermek istediğinizde toplu mesajda herkesi seçmiş olursunuz. iPhone’da kaydedilen toplu mesaj listelerinize Sohbet Ekranında > Toplu Mesaj Listeleri seçeneğinden erişebilirsiniz. Android’de kaydedilen toplu mesaj listenize Sohbet ekranından erişebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın