Aynı telefonu kullanıyor ancak yeni bir telefon numarası aldınız ve whatsapp hesabınızı bu numara ile kullanmak istiyorsanız aşağıdaki anlatacağımız adımları uygulayabilirsiniz.

Whatsapp hesabınızı yeni telefon numaranıza taşıdığınız zaman profil bilgileriniz, mesaj geçmişiniz, gruplarınız, ödeme durumunuz yeni numaranıza taşınır. Eski hesabınız silinir ve artık arkadaşlarınızın whatsapp listesinde gözükmez.

Dikkat ! Eğer yeni telefon numaranızın SIM kartını telefonunuza takıp whatsapp doğrulaması yaparsanız artık eski whatsapp numaranızı yeni numaranıza taşıyamazsınız.

1. Yeni telefon numaranızı arama ve sms alma özellikleri açık olarak telefonunuza takın. Telefonunuzun işletim sistemine göre aşağıdaki adımları izleyin.

  • Android için : WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Numara Değiştir
  • iPhone için : Ayarlar > Hesap > Numara Değiştir
  • Windows Phone: Ekranın altındaki üç noktaya dokunun ve Ayarlar > Hesap > Hesabımı değiştir‘i seçin > ekranın aşağısındaki devam’a dokunun.

2. İlk kutuya güncel WhatsApp numaranızı girin.
3. İkinci kutuya yeni telefon numaranızı girin.
4. Devam etmek için Bitti’ye dokunun.

 

Bu işlemler sonunda eski numaranız whatsappdan silinecek. Rehberinizdeki arkadaşlarınızla daha sorunsuz bir şekilde mesajlaşmak için arkadaşlarınızın yeni numaranızı kaydetmelerini isteyin.

 

Paylaş

Yorumdan çık