Whatsapp’ın kısa süre önce, spam aramaları engelleme özelliğini test ettiği ortaya çıktı. Ve şimdi spam aramaları engelleme özelliği bazı kullanıcılara gönderilmeye başlandı. Yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulacak olan özellik şimdiden büyük beğeni almış gibi gözüküyor. Gelin şimdi whatsapp spam arama engelleme özelliği hakkında tüm detayları paylaşalım.

WhatsApp, bazı kullanıcılara “Bilinmeyen Arayanları Sessize Al” seçeneğini gösteren, Android 2.23.10.7 sürümü için yeni beta güncellemesini kullanıma sundu. Bu özelliğin etkinleştirilmesi, kullanıcıların yabancılardan gelen aramaları (genellikle spam aramalar) görmezden gelmesine yardımcı olacak. Bu yeni özellik ayrıca, kullanıcıların önemli toplantılarda veya işin ortasında aramalardan kaçınmasına yardımcı olabilir. Seçenek, Gizlilik ayarları altında yer alacak ve kullanıcıların bunun çalışması için açma / kapama düğmesini açmaları yeterli olacaktır.

Teknoloji editörü Anmol Sachdeva, Whatsapp’ın “Bilinmeyen Arayanları Sessize Al” özelliğini ilk kullanan kişilerden biri. Anmol, Twitter’da bu yeni özelliğin ekran görüntülerini paylaştı. Sizde görsellerden özelliğin nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir nokta, yeni özellik bilinmeyen kişilerden gelen aramaları göstermese de, bu cevapsız aramalar daha sonra kontrol edebilmeniz için Aramalar sekmesinde listelenecektir. Şu anda bazı beta kullanıcılarına sunulan özellik, önümüzdeki haftalarda daha yaygın olarak kullanıma sunulacaktır. Güncellemenin iOS kullanıcıları için de gelmesini bekliyoruz.

Tüm bunlarla beraber, WhatsApp kısa süre önce Anketler ve medya yönlendirmeleri ile ilgili bazı güncellemeler paylaştı. Medya ve belgeleri iletirken, kullanıcılar artık ihtiyaca göre düzenleme, silme veya alt yazı tutma olanağına sahip olacak. Anketler için artık tek oylu anketler ve sohbetlerde arama yapma yeteneği olabilecek. Ayrıca, oylama yapıldığında kullanıcılar bilgilendirilecek.

Whatsapp’ın yeni özelliği için sizlerin düşünceleri neler?

Paylaş.

Yorum Yap