Whatsapp yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Yeni gelen sızıntılara göre Whatsapp, iOS sürümünde son görülme seçeneğini daha esnek hale getirecek. Yeni güncelleme ile birlikte sadece belirlediğiniz kişiler için Son Görülme zamanınızı gizleyebileceksiniz.

Bildiğiniz gibi Whatsapp’ta son görülme özelliği bulunmaktadır. Son görülme özelliğiniz açıksa ve rehberinizdeki kişi/lerin de son görülme özelliği açıksa kimin ne zaman Whatsapp’a giriş yaptığını görebiliyorsunuz. Ancak eğer son görülme özelliğini kapatırsanız, siz de diğer kişilerin son görülme zamanlarını göremiyorsunuz. Bu can sıkıcı duruma çözüm getirmek isteyen whatsapp, belirli kişiler için son görülmeyi kapatıp diğer kişiler için açık bırakmanızı sağlayacak yeni bir seçenek getiriyor.

Wabetainfo sitesinde paylaşılan habere göre Whatsapp bu yeni özelliğini öncelikle iOS platformuna getirecek. Whatsapp’ın iOS beta sürümünde bu özellik gözüktü. Ancak güncellemenin veya özelliğin herkese ne zaman geleceği konusunda henüz net bir bilgi yok. Bununla birlikte ilerleyen zamanlarda bu özelliğin Android’e de gelmesi bekleniyor.

whatsapp son gorulme

Dünkü haberimizde Whatsapp’ın Topluluklar özelliğini getirdiğini sizlerle paylaşmıştık. Bununla beraber, mesajlara ifadeler (emojiler) ile yanıt verme, dosya paylaşım limitinin 2 GB’a çıkması gibi özelliklerle Whatsapp yeniliklerine devam ediyor. Son görülme özelliğinin de yeni seçenekler sunması, Whatsapp’ı Telegram, Signal ve Messenger gibi rakipleri karşısında daha güçlü hale getirecektir.

Paylaş.

Yorum Yap