Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Whatsapp’da yaşanan en büyük sorunlardan biri sohbet geçmişini taşımada yaşanmaktadır. Whatsapp sohbet yedeği alma ve sohbet geçmişini farklı bir telefona aktarma imkanı sağlamaktadır. Ancak bu özellik oldukça kısıtlıdır. Ortaya çıkan yeni sızıntılar Whatsapp’ın bu konuda büyük yenilikler üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Whatsapp’ın sohbet geçmişi taşıma işlemi şuan oldukça kısıtlı bir durumda. Sohbet geçmişini Android telefondan Android telefona veya eski bir iPhone‘dan yeni aldığınız iPhone’a taşımada sorun yaşanmamaktadır. Ancak Android’de yedekleme için kullanılan Google Drive ve iPhone’da yedekleme için kullanılan iCloud üzerinden iki platform arasında sohbet geçmişi aktarma özelliği bulunmamaktadır. Ortaya çıkan yeni sızıntılar, Whatsapp’ın yeni bir güncelleme ile bu sorunun üstesinden geleceğini gösteriyor. Hatta yenilikler bununla da kalmayacak.

wabetainfo.com sitesi tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde, Whatsapp’ın Android ve iOS arasında sohbet geçmişini aktarma konusunda yaşanan kısıtlama sorunlarını giderdiği görülüyor.

whatsapp sohbet yedegi tasima guncelleme 1 whatsapp sohbet yedegi tasima guncelleme 2

Bununla birlikte artık farklı bir telefon numarasına sohbet geçmişi aktarma özelliğinin de geleceği belirtiliyor. Bu özellik, yeni telefon numarası alan kişilerin işlerini oldukça kolaylaştıracak gibi gözüküyor.

Yeni güncelleme şuan geliştirme aşamasında. Güncellemenin ne zaman geleceği hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak yeni güncellemenin ve özelliklerin hem Android hem de iOS platformuna aynı anda gelmesi bekleniyor. Yaşanan gelişmeleri yakından takip edip sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık