WhatsApp, kullanıcıların aradıkları mesajlara daha pratik şekilde ulaşabilmelerini sağlayacak olan sohbet filtreleme özelliğini kullanıma sundu. Detaylar haberimizde.

WhatsApp resmi blog sayfasında yeni “Sohbet Filtreleme” özelliğini duyurdu. “WhatsApp’ı açıp doğru konuşmayı bulmak hızlı, akıcı ve basit bir deneyim olmalıdır” diyen şirket, yeni özelliğini açıkladı. Artık sohbetleri Tümü, Okunmamış ve Gruplar olarak üç ayrı şekilde filtrelemeyebileceksiniz. Yakında bu menülere yenilerinin de eklenmesi olası gözüküyor.

WhatsApp sohbet filtreleme nasıl yapılır?

Başlangıç olarak; Tümü, Okunmamış, Gruplar olmak üzere sohbet listenizin başında görünecek olan ve tek bir dokunuşla seçebileceğiniz üç filtre arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Tümü: Tüm mesajlarınızın varsayılan görünümüdür.
  • Okunmamış: Kaçırdığınız veya yanıtlamanız gereken konuşmaları görmek istediğiniz zamanlar için ideal bir seçenektir. Yanıtlarınıza öncelik verebilmeniz için, okunmamış olarak işaretlediğiniz ya da henüz açmadığınız mesajları gösterir.
  • Gruplar: Çok talep edilen bu özellik sayesinde artık tüm grup sohbetleriniz tek bir yerde organize edilecek. Aileniz, arkadaşlarınız, iş yeri grubunuz veya bina grubunuz gibi grup sohbetlerinize bu seçenekle hızla erişebilirsiniz. Toplulukların alt grupları da burada görünecek.

Sohbet filtreleme özelliği bugünden itibaren kullanıma sunuldu. Özelliğin tüm kullanıcılara ulaşması birkaç gün sürebilir. Yeni özellikten faydalanabilmek için uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık