Whatsapp uygulamasına şifre koyarak istemediğiniz kişilerin whatsapp hesabına erişmesini, mesajlarınızı, fotoğraflarınızı vb. görmesini engelleyebilirsiniz.

Whatsapp uygulaması bünyesinde şifre koyma özelliği yoktur ancak şifre koyma uygulamaları ile whatsapp’a şifre koyabilirsiniz.

Bu yazımızda size tanıtacağımız Kilit(AppLock) uygulaması ile whatsapp uygulamasına şifre koyabilirsiniz. Kilit(AppLock) uygulamasının en güzel özelliği ise whatsapp’a şifre koyduğunuzun anlaşılmamasıdır. İstemediğiniz bir kişi whatsapp hesabınıza bakmak istediği zaman bir hata mesajı ile karşılaşıyor ve Tamam butonuna bastığı zaman whatsapp otomatik olarak kapanıyor. Siz açmak istediğiniz zaman Tamam butonuna uzun basıyorsunuz ve sizin belirlediğiniz şifreyi girerek whatsapp’a giriş yapıyorsunuz.

Şimdi gelelim Kilit(AppLock) uygulamasının kurulumuna ve ayarlarına.

1. Google Play üzerinden Kilit(AppLock) uygulamasını BURAYA tıklayarak indirin.

2. Kilit(AppLock) uygulamasını başlatın. Başlangıçta uygulamayı açmak için 7777 şifresini girin.

kilit_1

3. Uygulama ekranında Ayarlar bölümünde yer alan Şifre & Desen Ayarları bölümüne dokunun.

kilit2

4. Kilit Tipi bölümünden Pin, Desen veya diğer seçeneklerden istediğinizi seçin ve şifrenizi belirleyin.

kilit3

5. Kilit(AppLock) uygulamasında ana ekrana dönün ve Uygulamalar sekmesine gelin. Ekranın altında yer alan + butonuna dokunun ve şifre koymak istediğiniz uygulamayı yani Whatsapp’ı seçin.

kilit4

6. Uygulama listesinden Whatsapp’ın yanında bulunan kutucuğu seçin ve Ekle butonuna dokunun.

kilit5

7. Uygulamalar sekmesinde artık Whatsapp görünecektir. Whatsapp’ın yanında bulunan fake Fake butonuna dokunarak, başta anlattığımız hata mesajı olayını aktif hale getirebilirsiniz.

kilit6

Artık Whatsapp şifre koyma işlemi tamamlandı. Kimse siz istemedikçe Whatsapp uygulamanızı çalıştıramaz ve mesajlarınızı göremez. Fake özelliği sayesinde whatsapp’a şifre koyduğunuzu da kimse bilmeyecek.

 

Paylaş

Yorumdan çık