Whatsapp profil fotoğrafı gizleme seçeneği sunmaktadır. Profil fotoğrafınızı tamamen kaldırmak yerine Ayarlar kısmından profil fotoğrafınızı görebilecek kişileri, Kişilerim (rehberinizdeki kişiler) veya Hiç Kimse olarak ayarlayarak whatsapp profil fotoğrafınızı gizleyebilirsiniz. Gelin şimdi profil fotoğrafı gizleme işlemini resimli olarak anlatalım.

Whatsapp Profil Fotoğrafı Gizleme

  • Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gelin. (Android’de sağ üstteki … üç noktaya dokunun ve menüden Ayarlar seçeneğini seçin.)
  • Hesap seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Profil Fotoğrafı seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Hiç Kimse seçeneğini seçerseniz, profil fotoğrafınız gizlenir.whatsapp profil fotografi gizleme

Whatsapp Profil Resmimi Kimler Görebilir?

Whatsapp’ın Ayarlar kısmından Profil Totoğrafı seçeneğini Hiç Kimse olarak ayarlarsanız, profil fotoğrafınızı sizin dışınızda kimse göremez. Kişilerim seçeneğini seçerseniz, telefon rehberinizde yer alan kişiler profil fotoğrafınızı görebilir. Eğer Profil Fotoğrafı menüsünde Herkes seçeneğini seçerseniz, profil fotoğrafınızı herkes görebilir. Örneğin, telefon numaranızı bulan biri sizi rehberine eklerse, Whatsapp’ı açıp profil fotoğrafınızı görebilir.

Whatsapp Profil Resmini Belirli Kişilerden Gizleme

Whatsapp profil resmini gizlemek için iki seçenek sunmaktadır: Kişilerim ve Hiç Kimse. Bunların dışında sadece belirli kişilerden whatsapp profil fotoğrafını gizleme seçeneği bulunmamaktadır ancak profil fotoğrafı seçeneğinizi Kişilerim olarak ayarlayıp, daha sonra fotoğrafınızı gizlemek istediğiniz kişiyi rehberinizden silerek, o kişiden profil fotoğrafınızı gizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En Güzel Whatsapp Profil Fotoğrafları

Paylaş

Yorumdan çık