Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Whatsapp Mesajlarını Tamamen Silme

Whatsapp Mesajlarını Tamamen Silme

7

Whatsapp mesajlarınız, hem whatsapp tarafından hem de eğer bağlantı yapmışsanız Google Drive tarafından günlük olarak yedeklenmektedir. Tüm mesajlarınızı silseniz bile Whatsapp’ı silip tekrar geri yüklediğiniz zaman yedekten geri dönüş yapılarak mesajlar geri getirilebilmektedir. Bu yazımızda Whatsapp mesajlarını tamamen silmeyi yani tekrar geri getirilemeyecek şekilde silmeyi anlatacağız.

Eğer whatsapp sohbetlerinizi silmek ve bir daha kimsenin bu mesajlara ulaşamamasını istiyorsanız bu yazımızı dikkatle okuyun. Burada whatsapp mesajlarını tamamen nasıl sileceğinizi adım adım ve ayrıntılı olarak anlatacağız.

Whatsapp mesajlarını tamamen silmek için öncelikle Google Drive sohbet yedeği bölümüne girip yedeklemeyi devre dışı bırakacağız ve yedekler varsa bunları sileceğiz.

Whatsapp Sohbet Yedeği ve Google Drive Yedeğini Silme

 • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan … 3 noktaya dokunun.
 • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Sohbetler seçeneği seçin.
 • Sohbet yedeği seçeneği seçin.
 • Google Drive Ayarları sekmesi altında yer alan Google Drive’a yedekle sekmesine dokunarak Asla seçeneği seçin.

 

whatsapp sohbet yedegi googledrive asla

Böylece Whatsapp mesajlarınız artık Google Drive’a yedeklenmeyecektir. Şimdi telefonunuzda bulunan Google Drive uygulamasını açıp burada bulunan eski whatsapp yedeklerini sileceğiz.

 • Google Drive uygulamasını açıp, ekranın sol üst köşesindeki menü tuşuna dokunun.
 • Yedeklemeler seçeneği seçin.
 • Diğer Yedeklemeler sekmesi altında Whatsapp yedeklerinizi göreceksiniz. Burada bulunan yedeklerin yanındaki … 3 noktaya dokunarak Yedeklemeyi Sil seçeneğini seçip silme işlemini yapın.

google drive whatsapp yedeklemeyi silme

Tüm yedekleri aynı şekilde sildikten sonra whatsapp’ın sohbet yedeklerini silmiş olacaksınız. Eğer farklı bir yedekleme uygulaması kullanıyorsanız ve Whatsapp yedeği alıyorsanız aynı işlemi yapabilirsiniz.

Şimdi Whatsapp’ın telefonda yaptığı yedeklemeleri silme işlemine geçeceğiz. En önemli işlemlerden biri budur.

Whatsapp’ın Telefondaki Sohbet Yedeklerini Silme

Whatsapp, yedeklenen mesajları telefondaki Whatsapp klasörü altındaki databases klasöre kaydetmektedir. Bu dosyaları silmek için bir dosya yöneticisine ihtiyacınız vardır. Hemen tüm akıllı telefonlarda bir Dosya Yöneticisi bulunmaktadır. Eğer telefonunuzda yoksa Google Play üzerinden ES Dosya yöneticisini indirebilirsiniz.

 • Dosya yöneticisini açın.
 • Dahili depolama seçeneğini seçin. (Dosya yöneticisine ve telefonunuza bağlı olarak Tüm Dosyalar olabilir.)
 • Whatsapp klasörünü bulun ve seçin.
 • Databases klasörünü seçin.
 • Burada bulunan msgstore.db.crypt şeklindeki tüm dosyaları seçip silin.

whatsapp telefondaki yedekleri silme

Databases klasörü altındaki tüm dosyaları sildiğiniz zaman Whatsapp’ın cihazınızda bulunan tüm sohbet yedeğini silmiş olacaksınız.

Şimdi son olarak Whatsapp uygulamasının ön belleğini ve verilerini silerek telefondan kaldırma işlemini gerçekleştireceğiz.

 • Telefonunuzdan Ayarlar bölümünü açın.
 • Uygulamalar seçeneğini seçin.
 • Whatsapp‘ı bulun ve seçin.
 • Kayıt Yeri seçeneği seçip açılan ekrandan Önbelleği Temizle ve Veriyi Sil butonları ile silme işlemini gerçekleştirin. (Telefonun Android sürümüne göre bu alan Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Whatsapp > Hafıza bölümünde yer alabilir.)

whatsapp onbellek veriyi sil

Bu işlemi yaptığınız zaman Whatsapp’ı telefonunuzdan da kaldırmış olursunuz. Tekrar Whatsapp’ı açtığınız zaman karşınıza direk kurulum ekranı yani Whatsapp’ı ilk kurduğunuz ekran gelecektir. Gerekli izinleri verip telefon onayı yaptıktan sonra Whatsapp yedeklerinizi ve google drive yedeğinizi arayacaktır. Ancak whatsapp yedeği ve google drive yedeği olmadığı için bu bölümü atlayacak ve tüm mesajlarınız silinmiş bir şekilde sıfır bir Whatsapp açılacaktır. Yani yedekten geri yükleme olmayacaktır.

Yukarıda anlatmış olduğumuz şeylerin hepsini yapmanız durumunda eski whatsapp mesajlarınız tamamen silinmiş olacaktır ve kimse artık eski mesajlarınıza yani sohbetlerinize bir daha ulaşamayacaktır.

7 YORUMLAR

 1. Merhabalar.Tum islemleri sirayla yapip , sadece veriyi ve onbellegi temizlemeyi yapmazsak , yine de tum mesaj yedegi silinmis olur mu?Tesekkurler.

  • Veriyi ve önbelleği temizlemeniz gerekmektedir. Böylece Whatsapp uygulaması tamamen telefonunuzdan silinecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın