En fazla kullanılan mobil uygulamalardan biri olan whatsapp içinde bulunan birçok özellik hayatımızı kolaylaştırıyor. Whatsapp’ın konum bilgisi gönderme özelliği sayesinde yol tarif etmek zorunda kalmayacaksınız. Arkadaşlarınızla buluşacağınız zaman veya bilmediğiniz bir yere gideceğiniz zaman konum gönderme işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Whatsapp’tan aldığınız konum bilgisine tıkladığınız zaman bunu Google Haritalar servisinden açabilir ve yol tarifi alabilirsiniz. Böylece gideceğiniz yeri kimseye sormadan kolayca bulabilirsiniz.

Bize gelen mesajlarda bazı kişiler whatsapp konum gönderme konusunda sorun yaşadığını söylemekte. Whatsapp’ta konum gönderirken ve konumda yol tarifi almak için tek yapmanız gereken telefonun Konum (GPS) özelliğini açmaktır.

konum

Whatsapp’dan konum göndermek için konumu paylaşacağınız  kişiyi seçin. Mesaj yazma ekranında Ataç simgesine dokunun ve açılan pencereden Konum seçeneğine dokunun. Böylece karşı tarafa konum bilginiz gönderilecektir.

whatsapp-konum-gonderme

Aynı şekilde size gelen konumlara dokunduktan sonra telefonunuzda bulunan Google Haritalar uygulaması üzerinden açıp yol tarifi alabilirsiniz.

Paylaş

3 yorum

  1. Arkadaşım bana konum attı ve ben o konum ile yanına giderken arkadaşıma biri seni takip ediyor bildirimi geliyor ve benim ona gelişimi an ve an nerde olduğumu takip ediyor bunu nasil yapıyor

  2. Neden zaman bazlı bu konum suresiz yapılamıyor mu 15 dakikka 2 saat 4 saat 8 saat neden bar neden suresiz olarak bir konumu gonderemiyoruz

Yorumdan çık