Whatsapp, Message Yourself (Kendine Mesaj Gönder) adını verdiği yeni özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Birçok kişi “Whatsapp’ta Kendime Nasıl Mesaj Atarım” diye sormaktaydı. Biz de daha önce burada paylaştığımız yazımızda iki farklı yöntem ile whatsapp’ta kendinize nasıl mesaj atabileceğinizi anlatmıştık. Neyse ki Whatsapp, kendinize mesaj atmayı çok daha kolay hale getiren özelliğini kullanıma sunacak.

“Kendinize Mesaj Atın” adı verilen bu özellik ile, kullanıcıların WhatsApp üzerinden kendilerine not, hatırlatıcı, konum, belge, fotoğraf veya alışveriş listesi göndermesine olanak sağlanıyor. Pazartesi günü, Meta‘nın sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması, önümüzdeki haftalarda tüm Android ve iPhone kullanıcılarına ulaşacak olan yeni mesajlaşma özelliğinin kullanıma sunulacağını duyurdu. WhatsApp beta takipçisi WABetaInfo‘nun Ekim ayı sonlarında bildirdiğine göre, özellik başlangıçta bazı beta test cihazlarıyla test edildi. Şirket TechCrunch’a, özelliğin dünya çapında kullanıma sunulmaya başladığını onayladı.

Whatsapp’ta Kendime Nasıl Mesaj Atarım?

Kullanıcılar, yeni bir sohbet oluşturduklarında kendi isimlerini WhatsApp’taki kişiler listesinin en üstünde görecekler. Listedeki kendi isimlerine dokunup, kendilerine mesaj gönderebilirler. Message Yourself özelliği kullanıma sunulmadan önce kullanıcılar bir grup oluşturup, gruptaki kişileri gruptan çıkararak kendi kendilerine mesaj gönderebiliyorlardı. Ayrıca wa.me URL’sini kullanarak da kendi kendinize mesaj gönderebiliyordunuz. Artık bu yeni özellik sayesinde ek adımlara gerek kalmadan kendinize mesaj gönderebileceksiniz.

whatsapp kendine mesaj gonderme

Ayrıca kendinize göndermiş olduğunuz mesajların diğer mesajlar arasında kaybolmasını istemiyorsanız, mesaja basılı tutup sabitleme özelliği ile kendi mesajlaşmanızı en üste sabitleyebilirsiniz.

Kendine mesaj gönderme özelliği, Whatsapp’ın rakipleri: Telegram, Signal ve Slack gibi uygulamalarda zaten mevcuttu. Whatsapp yeni güncelleme ile rakiplerinin sunduğu bu özelliği kendi bünyesine katmış oldu.

Paylaş.

Yorum Yap